Acil Para Lazım Ne Yapmalıyım? Para Bulmak İçin Ne Kadar Seçeneğiniz Var?

0
Advertisement

İnsan her türlü hali olabilmektedir. Kimi zaman 100 TL paraya bile muhtaç kalabilir. Ancak kimin ne zaman acil paraya ihtiyacı olsa; ne hikmettir bilinmez genelde para bulabileceği kanallar tıkanacaktır.

Klasik Liberalizm Nedir? Tanım ve Örnekleri İle Liberalizm

Kaynak : pixabay.com

Her ne olursa olsun her zaman her türlü problemin bir şekilde çözümü vardır, umutsuzluğa kapılmamak gerekir. Bu yazımızda tam da bu konuyla ilgili olarak acil para lazım ne yapmalıyım diyenlere faydalı olabilecek birkaç tüyo vermeye çalışacağız.

İlk olarak tavsiye edebileceğimiz şey; tabii ki  kredi notu ve kredi sicili konusunda sıkıntı yoksa kredi çekmek olacaktır. İhtiyacın boyutuna göre cebe en uygun kredi ile acil nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Eğer çalışan birisiyseniz maaş aldığınız bankayı tercih etmeniz işlemlerinizin daha hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

İkinci seçenek olarak; yakın akrabalarınızdan borç isteyebilirsiniz. Ancak şunu belirtmek gerekir ki; bu devirde maalesef akrabalar bile olsa birbirlerine borç verirken çekimser davranmaktadır. Bu konuda değişik bir yöntem izlenerek; 10 bin TL para lazım ise; bu durumda size borç verebilecek 4 ya da 5 yakınınızı belirleyip, ihtiyacınız olan bu para için isteyeceğiniz borcu 4 – 5 kişiye paylaştırabilirsiniz. Karşı tarafı ikna edebilmek için de altın ya da dolar olarak borç almayı teklif edebilirsiniz.

EFT Nedir? Ne zaman Hesaba Geçer? Özellikleri Nelerdir?

Kaynak : pixabay.com

Üçüncü seçenek olarak; kredi kartından taksitli nakit avans çekme yoluna gidebilirsiniz. Burada bir parantez açacak olursak; nakit avans çekerken uygulanan faiz miktarı normal bir ihtiyaç kredisine nazaran daha yüksek olacaktır. Bu nedenle eğer kredi çekme konusunda herhangi bir problem yaşamayacaksanız ihtiyaç kredisi çekme yoluna gidebilirsiniz. Yine de tercih sizin.

Birkaç yöntem daha başlık olarak sizlere sayalım. Kenarda birikmiş olan altın, dolar ya da diğer birikimlerinizi değerlendirebilir, evde kullanmadığınız gereksiz ikinci el eşyalarınızı satabilirsiniz.

Advertisement
Ödeme İşlemleri

Kaynak : pixabay.com

Acil para lazım ne yapmalıyım diyenlere buradan küçük bir tavsiyede de bulunmak gerekir.  Her ne olursa olsun tefecilerden uzak durmak gerekmektedir. Neden derseniz tefecilik ülkemizde kanunen yasaklanmış bir iştir. Yasak olan bir işin içine girerek, gereksiz yere başınızı ağrıtmanın da lüzumu yoktur. Kaldı ki; tefeciden para alınması halinde bankalara göre daha fazla faiz ödenecektir.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply