ABD firmalarının% 80’inden fazlası daha uzun virüs etkisi bekliyor

0
Advertisement

Küresel bir ödeme ağı olan Veem tarafından araştırılan küçük ABD şirketlerinin yaklaşık% 81’i yeni koronavirüs pandemisinin önümüzdeki 12-16 ay boyunca işlerini etkilemesini bekliyor ve yaklaşık% 90’ı ekonomik bir yavaşlama için hazırlanıyor.

Binlerce küçük şirketin federal hükümetin 660 milyar dolarlık acil Maaş Koruma Programı (PPP) kapsamında kredi başvurusunda bulunmasına yardımcı olan San Francisco merkezli Veem, küçük işletmelerin değişen iklime uyum sağlamak için hızla harekete geçtiğini söyledi.

ABD firmalarının% 80'inden fazlası daha uzun virüs etkisi bekliyor

Kaynak : pixabay.com

Ankete katılan 690 firmadan% 65’i ya federal yardım için başvuruda bulunduklarını ya da yakın gelecekte yapmayı planladıklarını belirterek, Veem ilk raporunda küçük ve orta ölçekli işletmeler arasındaki duyarlılıklarını söyledi.

ABD ekonomisi – dünyanın en büyüğü – COVID-19’un yayılmasını kontrol etmeyi amaçlayan yaygın duruşlardan özellikle etkilenmiştir. ABD hükümet verileri Cuma günü işsizlik oranının geçen ay% 14,7’ye yükseldiğini gösterdi. Beyaz Saray, işsizliğin Mayıs ayında% 20 vurabileceğini söyledi.

Veem CEO’su Marwan Forzley, krizin küçük işletmeler üzerinde karışık bir etkisi olduğunu, bazı şirketlerin hayatta kalmak için mücadele ederken, diğerlerinin işletmelerinin önemli olduğu veya çevrimiçi çalışmaya geçtikleri için fayda sağladığını söyledi.

“Verilere baktığınızda, bu küçük ve orta ölçekli işletmelerle şaşırtıcı bir esneklik var. Tüm belirsizliğe rağmen, işlerinde … ya durumdan faydalanmak ya da işlerini yeniden kullanmak için değişiklikler yapmaya çalışıyorlar. onlar kadar kötü etkilenmediler. “

Advertisement

Ankete katılan şirketlerin yaklaşık% 70’i 2020’de ABD ekonomisi hakkında bir belirsizlik beklediğini belirtti ve% 55’i zaten önemli bir etki geliri yaşadıklarını söyledi.

Çevrimiçi perakendecilere ve diğer e-ticaret işlerine atıfta bulunan Forzley, şirketlerin yaklaşık% 30’unun daha iyimser olduğunu ve bazı endüstrilerin mevcut ortamda gelişmek için daha iyi konumlandığını belirtti.

Şirketlerin yarısından fazlası fabrika duruşları, sınır kısıtlamaları ve endüstri çapındaki kürklü yağmurlar nedeniyle orta ila yüksek tedarik zinciri kesintileri bildirdi ve üçte birinden fazlası şu anda bölgesel tedarik zincirleri kurduklarını veya tedarik zincirlerini hızla ihtiyaç duyulan malzemeleri yapmak.

ABD firmalarının% 80'inden fazlası daha uzun virüs etkisi bekliyor

Kaynak : pixabay.com

Şirketlerin yaklaşık dörtte biri yeni teknolojiye yatırım yapıyor ya da bilgi teknolojisi sistemlerini uyumlu hale getiriyordu.

Anket, likiditenin “kilit bir ağrı noktası” olarak kaldığını gösterdi. Anket, şirketlerin% 52’sinin operasyonel maliyetleri düşürdüğünü ve% 59’unun kredi başvurusunda bulunduğunu gösterdi. Sadece% 13’ü yavaşlamaya hazırlanmak için herhangi bir önlem almadığını söylemiştir.

Advertisement

Şirketlerin yaklaşık% 54’ü işe alım yaptığını ve% 23’ü personel küçüldüğünü, ancak yaklaşık% 18’i personel eğitimini ve desteğini artırmayı planladıklarını söyledi.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply