800 Puana Kredi veren Bankalar Hangileridir? Kredi Alabilir miyim?

0
Advertisement

Bilindiği gibi KKB puanlaması 0 dan başlayarak 1900 kadar çıkmaktadır. 700 veya 800 puan bankacılık sektöründe orta riskli gurup olarak değerlendirilmektedir.

Bu değerlendirme 1099 puana kadar çıkmaktadır. 0 ile 699 arasındaki gurup da yer alanlar için pek fazla bir şey söylenemez ama 700 ile 1100 arasında iseniz sizlere kredi veren bankalar burada diyebilirim.

Kredi Çekerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Neyi İncelemeliyiz?

Kaynak : pixabay.com

Neden kredi alamıyorum ?

Bankalar sizlere kredi vermeme nedeni olarak KKB kredi notu değerinizi öne sürüyor olabilir? Bizce de bu aslında en geçerli nedendir. Çünkü tüm bankaların sizlerin güvenirlik araştırmasını yaptığı bir kurum mevcuttur. Bu kurumum adı Kredi Kayıt Bürosudur. Kısa adı KKB olan bu şirket ülkemizde eli kredi yada kredi kartına yada kısacası yolu bankalardan geçmiş olan herkesin kaydını tutar ve bunu ama olumlu ama olumsuz olarak puanlandırılabilir. Bu neden ile bankalar ile geçmiş dönemlerde ( yaklaşık olarak 5 yıl içinde diyebiliriz ) şayet sorunlar yaşadı iseniz bu size bankalardan kredi alamıyorum olarak mutlak suret ile geri dönecektir.

Findeks Kredi Notu Skala

Findeks Kredi Notu Skala

Genel olarak borcunu ödemekte biraz geciktirenler ise KKB tarafından orta yada az riskli olarak adlandırılan gurup da bir araya getirilir. Bu gurup da yer alanların puan ortalamaları ise 800 puana genelde tekabül etmektedir. 800 puandan başlayarak 1000 yada 1100 puanlara sahip bireyler iseniz bankalardan kredi almanız aslında çok da zor değildir. Peki 800 puana kredi veren bankalar var mıdır? varsa hangileridir?

800 puana kredi veren bankalar hangileridir?

800 puanda yer alanların her bankadan kredi çekebilmesi için aslında biraz zamana ihtiyaçları vardır. Bize kalırsa bu puanlamada iseniz bir kaç bankacılık işlemi yaparak kredi notu değerimizi yükseltmek çok daha mantıklıdır. Herhangi bir bankadan yapacağınız çeşitli kredi kartı ile işlemler sizlere mutlaka olumlu bir puanlama olarak dönecektir. En basitinden elinizde şayet bir miktar para varsa bunu cebinizde gezdirmek yerine herhangi bir bankanın mevduat hesabında tutun. Bu kredi değerinizin yükseltmek için çok güzel bir yoldur. Bankalar sizde para olduğunu kısacası hissetmesini sağlamanız gerekmektedir.

Daha sonra inan ki bankalar sizlere kredi verme teklifleri ile gelecektir. Her neyse anlaşılan zamanınız yok ve 800 puan değerlerin desiniz ve bir an önce ihtiyaç duyduğunuz paranın sahibi olmak istiyorsunuz. Değerli arkadaşlar ismi sıklık ile duyulmuş Akbank, Garanti bankası veya İş bankası gibi köklü ve büyük bankalar müşteri belirler iken oldukça seçici davranmaktadır. Bunun nedeni ise zaten Türkiye de oldukça büyük bir müşteri potansiyeline sahip olmalarındadır. Doğal olarak bu ve bunun gibi büyük bankalar sizlerin mevcut 800 puan gibi kredi notu değeriniz için kredi vermeye nazlana bilirler. Bundan dolayı sizlere önereceğimiz daha yeni oluşum halinde olan bankaları tercih etmenizdir. Bu bankalar içinde ise Fibabanka yada Citibank veya HSBC bankaları diyebiliriz.

Advertisement

Nasıl başvurabilirim?

Bahsi geçen bankaların bulunduğunuz ilçede şubesinin olması bir hayli zor olacaktır. Ama bu bankaların ilçenizin bağlı olduğu illerde mutlaka şubeleri mevcuttur. İster zaman kaybı da yaşamamak adına doğrudan bu bankalara başvurunuzu şahsen yaparsınız, isterseniz de çok daha hızlı bir şekilde kredi başvurusu için mevcut bankaların İnternet sayfalarını tercih edersiniz.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply