70 Yaş Üstü Kişiler Bankalardan Kredi Alabilirler mi?

0
Advertisement

70 yaş üstü kişiler kredi alabilirler mi? 70 yaş üstü kişilerin bankalardan kredi alabilme imkanları ile ilgili olarak bilgiler veren sayfamız.

Kredi Çekerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Neyi İncelemeliyiz?

Kaynak : pixabay.com

Banka kredilerini kullanmak için belirli bir yaş aralığı gereklidir. Yaş aralığında minimum yaş 18’dir. 18 yaşından istibaren her birey bu kredi ürününe başvuruda bulunabilir. Yaşı ilerlemiş bireylerin krediye başvurmak için yaşı tutmaktadır. Fakat bankalar çok ileri yaşlardaki kişilere kredi kullandırmıyor. Bankalar kredi verirken her zaman kredi risk analizini göz önünde bulundurur. Kredi risk analizinde ise bireylerin bir çok özelliği analizde mevcut. Kredi puanının yüksek olması için yaş oldukça önemlidir. Genelde bankalar 60 – 65 yaşa kadar kredi imkanı sunmaktadır. Yaşları geçen kişilerinde kredi risk oranların da artış görülmektedir. Bunun nedeni ise ölüm oranının artmasından kaynaklanır.

Kredi Almak

Kaynak : pixabay.com

70 yaş üstü emeklilik kredisini PTT aracılığı ile Aktif Bank’tan sunulmaktadır. Bu kredi ürününden yararlanmak için emekli maaşı PTT’den alınmalıdır. Eğer emekli maaşınızı PTT’den almıyorsanız PTT’ye aktarmanız gerekir. Daha sonra kredi başvuruda bulunabilirsiniz. Aktif Bank’ın PTT ile verdiği emekli kredisi ürününde 80 yaşına kadar bireylere kredi imkanı verilmektedir. Aktif Bank’ın kredi ürününden 36 ay vade ile yararlanabilirsiniz. Kredi başvurunuzu PTT şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply