Yaptığım EFT Karşıda ki Hesaba Aktarılmadı!

0
Advertisement

Yaptığım EFT işlemi sonrası karşıdaki hesaba para aktarılmadı. peki bu durumda ne yapmalıyım? EFT sorgulama işlemleri nasıl yapılabilmektedir?

EFT Nedir? Ne zaman Hesaba Geçer? Özellikleri Nelerdir?

Kaynak : pixabay.com

Yaptığım EFT Karşıda ki Hesaba Aktarılmadı –Bankacılık alanında sık karşılan durumlardan biri de yapılan EFT karşıda ki kişinin hesabına aktarılmaması bunun bir çok nedeni var aslında, Öncelikle yapacağınız EFT’de hesap numarası ve ismin birbirini tutması gerekiyor, Eğer ikisinden birisinde bir eksiklik veya yanlışlık varsa EFT karşı bankaya gider ancak karşıda ki banka hesap ve ismin birbirini tutmadığı için iade eder size, Birde karşılaşılan bazı durumlardan biri de yapılan işlem saati EFT saatleri içerisinden bulunmaması durumudur.  EFT saatleri dışından yapılan bu işlemler hiç bir zaman karşıda ki kişinin hesabına geçmez, hesabınızı kontrol edin, eğer hesabınızdan eksilme olmuşsa banka EFT’nizi işleme almış ancak EFT saatlerini beklemektedir.

EFT sorgulama Nasıl Yapılır?

EFT yaptığınızda dekont alıyorsunuz ya, dekonta EFT sorgu No diye bir kısım var, eminim ki daha önce görmemişsinizdir. EFT Sorgu numarasını alın ve bankanızın müşteri hizmetlerini arayınız. Müşteri hizmetlerinden eft sorgu ile sorgulama yapabilirsiniz. EFT sorgulama ile iliği detaylı bilgi için tıklayınız. Bu bağlantıdan detaylı bir şekilde eft sorgulama işlemlerini öğrenebilirsiniz.

EFT işlemlerinden bir diğer hususta internet bankacılığı üzerinden yapılan işlemlerde hızlı yapılması ve işlemi onaylamadan çıkış yapılması sonucu EFT’nin karşıda ki kişinin hesabına gitmemesi durumudur. Bir diğer husus ta hesabınızda yeterli bakiye olmaması, eğer hesabınızda yeterli bakiye yoksa eft işlemi gerçekleşmez, ki bu hata da eft işlemi esnasında size bildirilir.

EFT karşıda ki hesaba aktarılmadı yazımızda detaylı olarak tüketicilerin karşılaştıkları hataları ele aldık bu hatalara dikkat ederseniz EFT’nin karşıda ki hesaba aktarılmaması gibi bir durum söz konusu olmaz.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply