Vakıfbank İnternet Bankacılığı Giriş, Başvuru ve Şifre Alma İşlemleri

0
Advertisement

Vakıfbank intenet bankacılığı giriş şifresi nasıl alınır? Bireysel ve ticari Vakıfbank giriş işlemi nasıl yapılır? Giriş, başvuru ve şifre işlemleri

1954 senesinde vakıf kaynaklarını ekonomik kalkınma gereksinimleri doğrultusunda en iyi şekilde değerlendirmek amacıyla kurulan Vakıfbank, Türkiye’nin en önemli bankalarından biridir. Ülkenin her bölgesinde faaliyet gösteren Vakıfbank, dijital teknolojilere yaptığı yatırımlar sayesinde internet bankacılığı ve mobil şube aracılığıyla müşterilerinin bankacılık hizmetlerine daha kolay erişmesine olanak tanır. Bankanın dijital hizmetlerine ek olarak çağrı merkezi, ATM cihazları ve şubeleri de bankacılık hizmetlerini kesintisiz olarak sağlamaktadır.

Bireysel Müşteriler İçin Vakıfbank İnternet Bankacılığı Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

1. Bireysel müşteri olarak Vakıfbank’ın internet bankacılığı sistemine giriş yapmak için öncelikle bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayın ve bankanın resmi internet sitesini açın.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Kurumsal Giriş Nasıl Yapılır?

2. Vakıfbank’ın internet sitesinin ana sayfasına giriş yaptığınızda sağ üst bölümde “internet bankacılığı” başlığını göreceksiniz. Bu başlığın üzerine tıklayın, açılan alt menüden “bireysel” yazısına tıklayıp giriş sayfasına geçiş yapabilirsiniz.

3. Bireysel internet bankacılığı giriş sayfasına geçtiğiniz zaman bu alandaki ilk boşluğa müşteri numaranızı ya da T.C. kimlik numaranızı yazın.

Advertisement

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Kurumsal Giriş Nasıl Yapılır?

4. İkinci boşluğa ise internet bankacılığı şifrenizi girin ve alt bölümde yer alan “giriş” butonuna tıklayın.

5. “Giriş” butonuna tıkladıktan sonra Vakıfbank sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza banka tarafından bir kısa mesaj gönderilir. Bu kısa mesajın içerisinde sisteme giriş yapabilmenize olanak tanıyan güvenlik kodu bulunur. Kodu, önünüze çıkan ekrandaki ilgili alana girdikten hemen sonra Vakıfbank’ın internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Kurumsal Giriş Nasıl Yapılır?

1.Vakıfbank’ın kurumsal müşterisiyseniz ticari internet bankacılığına giriş yapmak için ilk olarak bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklamanız gerekir.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Kurumsal Giriş Nasıl Yapılır?

Advertisement

2. Bağlantıya tıkladıktan sonra Vakıfbank’ın resmi web sitesine yönlendirilirsiniz. Bu sitede sağ üst bölümde “internet bankacılığı” başlığına geldiğinizde ise otomatik olarak yeni bir alt menü açılır.

3. Bu alt menüden “ticari” yazısına tıklayarak kurumsal giriş bölümüne geçiş yapabilirsiniz.

Vakıfbank Ticari

4. Ticari internet bankacılığına giriş yapmak için ilgili alanlara müşteri numarası, kullanıcı kodu ve internet şifresi bilgilerini girin.

5. Bilgileri yazdıktan sonra “giriş” butonuna tıklayın.

Advertisement

6. Cep telefonunuza gelen güvenlik kodunu karşınıza çıkan ekrana doğru bir şekilde yazın, bu sayede sisteme giriş yapabilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vakıfbank internet bankacılığı açma işlemleri için iki farklı prosedür uygulanır. Eğer daha önce Vakıfbank ile bankacılık sözleşmesi imzaladıysanız internet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bankacılık sözleşmesi imzalamamış olan vatandaşların hesap açma işlemi için öncelikle bir Vakıfbank şubesine gidip sözleşme imzalamaları gerekir.

1. Vakıfbank müşterisiyseniz ilk olarak bankanın resmi web sitesini açın.

2. Vakıfbank’ın internet sitesindeki ana sayfada sağ üst bölümde yer alan “internet bankacılığı” başlığına gidin ve bu başlığın altında otomatik açılan “internet müşterisi ol” yazısına tıklayın.

3. Yazıya tıkladıktan sonra “internet bankacılığı tanımlama” sayfasına geçiş yaparsınız. Bu sayfada sizden istenen kart bilgilerini girin ve devamında bankanın sizden talep ettiği diğer bilgileri doğru bir şekilde yazın.

Advertisement

4. İşlemin sonunda internet bankacılığı başvurunuz sonuçlanacaktır.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

1. Vakıfbank internet bankacılığı şifremi unuttum ve yeni şifre oluşturma işlemlerini gerçekleştirmek için öncelikle bu bölümün en alt kısmında yer verdiğimiz bağlantıya tıklayıp ilgili sayfayı açın.

2. Karşınıza gelen ekranda “internet bankacılığı için şifre alma işlemini yapmak istiyorum” seçeneğine tıklayın.

3. Daha sonra sistem size Bankomat kart bilgileriyle mi yoksa kredi kartı bilgileriyle mi şifre almak isteyeceğinizi soracaktır. Buradan size uygun olan seçimi yapın.

4. İlgili seçimi yaptıktan sonra kart numaranızı, kartın son kullanma tarihini, güvenlik kodunu ve şifresini yazıp “devam” butonuna tıklayın.

Advertisement

5. Cep telefonunuza güvenlik amaçlı bir doğrulama kodu gönderilecektir. Bu kodu karşınıza çıkan ekrana yazın ve sistemin sizden talep ettiği diğer bilgileri girip şifre yenileme işlemini sonlandırın.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply