TEB Araç Kredisi (Sıfır ve 2. El) Özellikleri ve Online Kredi Başvuru

0
Advertisement

Bankalar kredi paketlerini sunarken kredilerin en çok hangi alanlarda kullanıldığını göz önünde bulundurarak buna göre o alanda kullanılmak üzere uygun faiz oranlı ve vade ile kredi paketleri hazırlarlar.

Kampanyalarını bu alanda gerçekleştirerek müşteri portföylerini arttırırlar. Ülkemizde banka kredilerinin en çok kullanıldığı alanlar şüphesiz ki konut ve araç kredileridir. Ülkemizdeki güçlü bankalardan biri olan Türk Ekonomi Bankası da bu alanda çok cazip kredi paketleri sunmaktadır.

TEB Cetelem Taşıt Kredisi Nedir?

Türk Ekonomi Bankası araç kredilerinde diğer bankaların önüne geçmek için farklı bir uygulama hayata geçirmiştir. TEB Cetelem ile taşıt kredilerinde bütün kredi ve bankacılık ürünlerini tek bir pakette toplamıştır. TEB Cetelem Taşıt Kredisi paketleri ile ister sıfır (0) isterseniz anlaşmalı yerlerden ikinci el bir otomobil ya da motorsiklet alabilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası üzerinden alacağınız taşıt kredisi, finans puanınıza bağlı olarak 24 saat içerisinde onaylanır ve kullanılabilir hale gelir. Böylece dilediğiniz otomobile sahip olabilirsiniz. Taşıt kredilerinde vade ve faiz oranları çokça merak edilmektedir. Öncelikli olarak bu değerler almış olduğunuz aracın yaşına, kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca faiz değerlerini etkileyen bir diğer unsur vade farkıdır. Ne kadar uzun vadeli olursa kredi faiziniz de o kadar artmaktadır.

TEB Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Vade Süresi

Dönemsel olarak BDDK tarafından belirlenen vade oranları bu yazı yazılırken Türk Ekonomi Bankası tarafından sunulan taşıt kredilerinde asgari 3 ay ve azami 48 ay yani 4 yıla kadar vade kullanabilirsiniz. sıfır (0) km araçlarda vade farkına bakılmaksızın %1,49 faiz uygulanmaktadır. Kampanyalı dönemlerde bu faiz oranı düşmekte ve 3 ay ödemesiz dönem gibi fırsatlar sunulmaktadır. Örneğin hem sıfır hem de 2. el araçlarda %1,10 faiz oranına kadar düşmektedir. İnternet şubesi ya da mobil şube üzerinden bunları takip etmenizi tavsiye ederiz.

Taşıt kredinizi ikinci el araç almak için kullanacaksanız faiz oranları değişmektedir. İkinci el araçlar için Türk Ekonomi Bankası faiz oranını %1,55 değerine yükseltmektedir ve yine vade süresi de asgari 3 ay azami 48 ay olarak belirlenmiştir. Faiz oranı vade süresine bağlı olarak değişiklik göstermemektedir.

Advertisement

TEB Taşıt Kredisi İkinci El Araçlarda Kaç Yaşına Kadar Verilir?

İkinci el araç almak için kredi kullanacaksanız, Türk Ekonomi Bankası üzerinden kullanacağınız krediyi yalnızca bu bankanın anlaşmalı olduğu yerlerden alacağınız araçlarda kullanabilirsiniz. Banka ülke genelinde birçok firma ile anlaşma sağlamıştır.

Anlaşmalı firmalara ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ!

2. el taşıt alırken maksimum 7 yaşına kadar araç alabilirsiniz. Örneğin 2010 yılında trafiğe çıkmış bir araç için kredi kullanabilirken 2009 yılındaki bir araç için kullanamazsınız. Ayrıca aracın yaşına bağlı olarak maksimum vade süresi değişiklik göstermektedir. 7 yaşındaki bir araç için 12 ay maksimum vade seçeneği sunulurken 5 yaşındaki bir araç için 36 ay yani 3 yıl vade süresi sunulmaktadır. İkinci el araçlarda vade süresi azami 48 ay olarak belirlenmiştir. Bu da 4 yaşından küçük araçlar için geçerlidir. Alacağınız aracın tutarının maksimum %80’ine kadar kredi kullanabileceğinizi unutmayınız. Ayrıca faiz oranı da %1,55 olarak belirlenmiştir.

TEB Cetelem Kredi Türleri Nelerdir?

Farklı ödeme imkanı olanlara özel ya da nakit sıkıntısı çekenlere özel ödeme imkanları sağlanmaktadır. Ödeme türlerine göre TEB Taşıt kredilerini aşağıda bulabilirsiniz.

TEB Klasik Taşıt Kredisi

Kullandığınız kredi tutarını eşit taksitlerle tercih ettiğiniz vadeye bölerek size sunulan ödeme planına göre ödeyeceğiniz bir kredi türüdür. Sabit eşit ödemeler yaparak bütçenizi kontrollü kullanmanızı sağlar.

TEB Ara Ödemeli Taşıt Kredisi

Belirli ara dönemlerde ikramiye ek maaş yada ek gelir elde ediyorsanız ve bu ara dönemlerde kredinizin taksitlerini daha fazla ödemek istiyorsanız bu ödeme yöntemi size çok uygun gelecektir. 3 ayda bir standart taksite ek olarak ara ödeme yaparak kredi sürenizi kısaltabilir ve çok daha kısa süre içerisinde ödemenizi bitirebilirsiniz.

Advertisement

TEB Balon Ödemeli Taşıt Kredisi

Aylık taksit ödemelerinizin düşürülmesi için ödeme planınızdaki son taksitin, kredi tutarının belirli bir yüzdesi değerine göre uyarlanmış taşıt kredisidir.

TEB Esnek Ödemeli Taşıt Kredisi

Kredi ödemelerinizi tamamıyla gelirinize göre düzenlemenizi sağlar. Ödemelerinizi gelirinize bağlı olarak dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Örneğin turizmci iseniz nakit akışı ile orantılı olarak ödemelerinizi dönemlere göre farklı tutarlarda ayarlayabilirsiniz. Kışın daha az öderken yaz aylarında sezonda daha fazla ödeyebilirsiniz. Böylece zorlanmadan kredi taksitlerinizi bitirmiş olursunuz.

2. El Araç Kredisi

Kaynak : Pixabay.com

TEB Anapara Ertelemeli Taşıt Kredisi

Ödemelerinizi yapamayacak bir durumda iseniz 6 aya kadar sadece kredi faizlerini ve vergilerini ödeyip taksitleri ödemeyeceğiniz bir taşıt kredisi ürünüdür. Ödeyeceğiniz vergiler KKDF (Kaynak Kullanımı Destek Fonu) ve BSMV (Banka Sigorta ve Muamele Vergisi) vergileridir.

TEB Dönem Periyotlu Toplu Ödemeli Taşıt Kredisi

3 ayda bir gelirinize uygun toplu ödeme şeklinde kullanabileceğiniz bir taşıt kredisi ürünüdür.

TEB Ödemesiz Dönemli Taşıt Kredisi

Nakit akışı ya da geliriniz ile ilgili bir sıkıntı olduğunda 3 ay ödemesiz dönem sağlayan kredi ürünüdür.

Advertisement

TEB Motorsiklet Kredisi

Motorsiklet tutkunlarını unutmayan Türk Ekonomi Bankası onlar için de bir kredi paketi hazırlamıştır. Tıpkı otomobil gibi motosiklet taşıtları için de kredi kullanabilirsiniz. Yalnızca sıfır motosikletlerde değil ikinci el olanlar için de kredi kullanabilirsiniz.

TEB 5 Yıldızlı Kredi

Bu kredi paketi Türk Ekonomi Bankası’nın diğer bankaların önüne geçmek için hazırladığı her şey dahil kredi paketidir. Birçok ödeme kolaylığı ve diğer hizmetleri ile müşterileri için çok fazla cazip fırsatlar sunmaktadır. Mevcut araç kredilerinden farklı olarak 5 Yıldızlı Kredi paketinde çok daha esnek kredilendirme fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca ilk ödemenize 60 gün gecikmeli başlayabilir, taksit ödemelerinize her yıl 1 ay ara verebilirsiniz. Bu kredi paketini kullandıktan sonra Türk Ekonomi Bankası üzerinden kullanacağınız herhangi 2 kredi için işlem masrafı ödemez ve dosya masrafında da indirim kullanırsınız. Ayrıca 1 ay içerisinde kredi kullanmaktan vazgeçerseniz sizden kredi kullanımınız esnasında tahsil edilen masraflar tarafınıza eksiksiz olarak iade edilir.

5 Yıldızlı Kredi paketi ile medikal asistans hizmetleri alabilir ve birçok rezervasyon hizmetinden indirimli ve öncelikli olarak faydalanabilirsiniz.

TEB Kredim Yanımda Hizmeti Nedir?

Bu hizmet sayesinde birçok özellikten faydalanabilirsiniz. Kredim Yanımda hizmetinin özellikleri; kredi kullanımında finansal anlamda çok daha esnek ve uygun planlar sunulması, 2 kez 4 güne kadar ikâme araç hizmeti, yol yardım ve araç yardım hizmetleri, ferdî yardım ve bilgi organizasyon hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

TEB KaskoKredi Nedir?

Aracınızı alırken yaptıracağınız kaskonun tutarını kredi vadeniz kadar vadelendirebilirsiniz.

Advertisement
TEB Cetelem Araç Kredisi

Kaynak : tebcetelem.com.tr

TEB Taşıt Kredisi Gerekli Evraklar

Krediye başvuracak kişinin gerçek kişi veya tüzel kişi olmasına göre belgelerde farklılık göstermektedir. Ayrıca Türk Ekonomi Bankası yabancı uyruklu kişilere de taşıt kredisi kullandırmaktadır.

Gerçek kişiler için gerekli olan evraklar;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgâh veya telefon, elektrik, su, doğalgaz gibi herhangi bir aboneliğin son 3 ay içerisindeki faturası.

Tüzel kişiler için gerekli olan evraklar ise;

 • %25 ve üzeri pay sahibi olan gerçek kişi ortakların nüfus cüzdan fotokopileri, tüzel kişi ortakların ise ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Ticaret Sicil Fotokopisi
 • Vergi Levhası fotokopisi
 • Son 2 yıla ait bilanço ve gelir tablosu (kullanılacak kredi tutarı 50,000 TL üzerinde ise istenmektedir.)
 • Son dönem mizanı
 • Noter tasdikli imza sirküleri

Yabancı uyruklu kişilerden istenen belgeler ise;

 • Pasaport
 • İkametgâh tezkeresi
 • Çalışma izni

TEB Taşıt Kredisi Masrafları

Taşıt kredileri bireysel ihtiyaç kredileri kapsamında olduğu için KKDF (Kaynak Kullanımı Destek Fonu) ve BSMV (Banka Sigorta ve Muamele Vergisi) vergilerinden muaf değildir. Ayrıca kullandığınız kredi miktarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Ayrıca kullandığınız kredinin miktarına bağlı olarak değişiklik gösteren sigorta masrafları olmaktadır.

Advertisement

TEB Taşıt Kredisine Nasıl Başvurulur?

Taşıt kredisine başvuru işlemlerini Telefon şubesi üzerinden başlatabilirsiniz ancak işlemlerin tamamlanması için bir banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Başvurunuzu online olarak internet şubesi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kullanıp kullanamayacağınız size kısa mesaj (SMS) yolu ile bildirilir. Ayrıca başvurunuzu herhangi bir Türk Ekonomi Bankası şubesinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Taşıt Kredisi internet şubesi üzerinden başvuru için lütfen TIKLAYINIZ!

TEB 2. el taşıt kredisi internet şubesi üzerinden başvuru için lütfen TIKLAYINIZ!

Türk Ekonomi Bankası Telefon Bankacılığı Şubesi;  0850 200 0666

TEB Cetelem Müşteri Hizmetleri numarası;  0 216 645 54 54 

Bankanın sunmuş olduğu kredi hesaplama sistemi ile kredinizi kullanmadan her şeyi hesaplayabilirsiniz.

TEB Cetelem Kredi Hesaplama Aracı için TIKLAYINIZ!

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply