Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl ve Hangi Yollardan Yapılır?

1
Advertisement

Ülkemizde uzun yıllardır bankacılık faaliyetlerinde bulunan Kuveyt Türk bankasından bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu ile ilgili bilgileri.

Kuveyt Türk Katılım Bankası, faizsiz bankacılık yapan bir başka bankadır. Kuveyt Türk, faiz yerine kar oranları esası müşterilerine İhtiyaç Finansmanı ürününü sunmaktadır. Banka çok farklı bir uygulama ile, müşterilerine ihtiyaçlarını İhtiyaç Kart ile karşılama imkanı vermektedir. İhtiyaç Kart kullanılarak müşteriler alışverişlerini tek çekim ile yapmakta, ödemesini ise bankaya, başvuru sırasında belirlenen taksitlerle yapmaktadır.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Alma Şartları

İhtiyaç Finansmanı’ndan yararlanabilmek için şu koşullar gerekiyor:

  • Tüketici Finansmanı Başvuru Formu’nu doldurmak
  • Gelir belgesi vermek (ücretliler için maaş bordrosu, serbest meslek sahipleri için finansal tablolar ve vergi levhası)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisini vermek
Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi SMS İle Başvuru

Kuveyt Türk Akıllı Mesaj Servisi, cep telefonları üzerinden bilgi alışverişi için kullanılmaktadır. Bu servis 2848’e mesaj gönderilerek sağlanmaktadır. Bu sistem üzerinden bir takım bankacılık işlemleri yapılabiliyor. Ancak İhtiyaç Finansmanı talepleri bu yoldan alınmıyor.

Kuveyt Türk İnternetten Kredi Başvurusu

Kuveyt Türk’ten İhtiyaç Finansmanı talep etmek için, bankanın internet sitesinde yer alan “Başvur” seçeneğine girilmelidir. Birkaç adımda tamamlanan ekran girişleri tam ve doğru şekilde yapıldıktan sonra, banka bir değerlendirme yapmakta ve çok kısa sürede sonucu bildirmektedir.

Kuveyt Türk Kredi Risk Raporu Sorgulama

Kredi Kayıt Bürosu tarafından, bankalardan sağlanan bilgilerle hazırlanan, Kredi Risk Raporu, banka şubelerinden veya İnternet Bankacılığından talep edilebilir.

Advertisement
Diğer Başvuru Yolları

İhtiyaç Finansmanı konusunda daha fazla bilgi almak için 444 0 123 ya da (0850) 251 0 123 numaralı Kuveyt Türk Çağrı Merkezi aranabilir. Ancak krediyi talep etmek için internet bankacılığı dışında tek yol, en yakın bir Kuveyt Türk şubesine gitmektir.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


1 Yorum

Leave A Reply