Kredi Sicili Bozuk (Kredi Notu Düşük) Olana Kredi Veren Bankalar

0
Advertisement

Her banka kredi kullandırmadan önce kredi sicilinizi araştırır ve ona göre kredi başvurunuz için karar verir. Peki kredi sicili bozuk olanlar kredi kullanabilir mi? Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren banka var mı?

Kredi Notu Düşük

Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan kredi siciline göre ya da kredi skoruna göre bankalar kişilere kredilendirme yaparlar. Kredi skorunuz bir çok farklı etkene bağlı olduğundan dolayı sizin şimdiye kadar yapmış olduğunuz kredi kartı kullanım ve ödeme durumunuz, kredi kullanımınız ve kredi taksit ödemeleriniz ve diğer kredili ürün kullanımlarınızın geçmişini tutar ve buna göre sizin için bir skor üretilir.

Kredi siciliniz bozuksa kredi skorunuz istenen seviyenin altında ise kredi kullanmanız zordur. Size tabii ki kredi verebilecek bankalar bulabilirsiniz ancak bu da bir kaç şartı yerine getirmenize bakar ki bunlarında garantisini size kimse veremez.

Öncelikle kredi skorunuz düşük ise online web üzerinden ya da SMS ile sakın kredi başvurusunda bulunmayın. Bu hem mevcut kötü durumdaki kredi skorunuzu etkiler hem de krediniz onaylanmaz. Tabiri caiz ise beyhude bir çabadır.

Öncelikle size tavsiyemiz maaş aldığınız bankaya başvurmaktır. Genellikle kredi sicili bozuk bir kişinin başka bankalara borçlarıda vardır. Tüm borçlarınızı tek bir çatıda toplayacak bir kredi almayı maaş aldığınız banka ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Maaş yatış gününüzü kredi ödeme günü olarak belirleyip kredi almaya çalışın.

Advertisement

Eğer bulabiliyorsanız kredi skoru düzgün bir kefil bulun. Şubeye gidip bir kefil ile form doldurarak kredi başvurusu yapmanız kefilinizin durumuna göre sizi bir kaç adım öteye taşıyabilir. Kefiliniz sayesinde kredi alabilme imkanınız var.

Son yapabileceğiniz hareket ise üzerinize olan bir gayrımenkulü ipotek göstererek kredi kullanmanızdır. Tabii bunu son seçenek olarak kullanmanızı arzu ederiz çünkü ödemeleri aksatır ve yapamazsanız gayrı menkulünüzde elden gidebilir.

Genel olarak kredi skoru kötü bir kişinin banka şubeleri aracılığı ile kredi başvurusu yapması ve durumunu çok açık ve net bir şekilde utanmadan sıkılmadan açık açık anlatması beklenmektedir. Açık iletişim kurarsanız sizde açık ve net cevaplar alırsınız.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply