Kara Listede Olan Kredi Kartı ve ya Kredi Alabilir mi?

0
Advertisement

Kara listede iken bir bankadan kredi ya da kredi kartı gibi kredi ürünü kullanabilir misiniz? Ya da nasıl kullanabilirsiniz.

Konut Kredisi ya da İhtiyaç Kredisi Çeken Kişi Ölürse Borç Ne Olur?

Kaynak : pixabay.com

Öncelikle bir gerçeği kabul edelim. Kara Listede olan bir kişinin bankalardan kredi ya da kredi kartı alması oldukça zor bir işlemdir. Kara listeye girmek demek bankalar için istenmeyen adamsınız demektir. Bu kadar da açık konuşalım.

Kara listede olmanıza rağmen hala akıllanmamış ve bankalardan kredi ya da kredi kartı illa almak istiyorsanız mutlaka bir çıkar yol bulabilirsiniz. Öncelikle bankaya bir teminat vermek bunların başında gelir. Evinizi ipotek ettirip bir ihtiyaç kredisi kullanma şansınız olabilir. Sonuçta banka borcunuzu ödemediğiniz anda evinizi haczeder, satar ve kendi alacağını alıp gerisini size iade eder. Eğer böyle bir tehlikeyi göze alıyorsanız hemen bir kaç bankaya gidip görüşün ve müşteri temsilcilerine durumu anlatın. İpotekli krediyi hemen hemen her bankadan kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın ipotek gösterebileceğiniz bir gayrımenkulunüz olsa dahi kredinizin onaylanma ihtimali yine de düşüktür.

Bir diğer yolda kefil olabilir. Gerçekten çok sağlam bir kefil ile bir bankadan kredi ürünü kullanma şansını yakalayabilirsiniz. Ancak bu yolda oldukça zayıf bir olasılık gibi gözükmekte. Hem bu zaman da kefil bulmak oldukça zordur. Kefilsiz kredi verilen bir dönemi yaşarken insanlar size mutlaka öncelikle neden kefil arıyorsun diye soracaklardır. Bundan sonrası sizin ikna kabiliyetinize kalmıştır.

Ancak son söz olarak şunu söylemek isteriz ki eğer ki sağlık ve benzeri bir zorunluluğunuz yok ise ve kara listede iseniz lütfen bankalardan uzak durun. Herkesin hikayesi mutlaka farklıdır bunu da kabul ediyoruz ama huylu huyundan zor vazgeçer geçmişte bu duruma düşen ya da hala kötü durumda olan bir kişinin aynı hatalara yeniden düşme olasılığı da yüksektir ve genellikle de yeniden düşerler. Eskisi kadar kötü olmasa da yine ufak da olsa büyük de olsa borç batağına saplanır…

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply