Findeks Kredi Notunu TC Kimlik Numarası ile Öğrenme Nasıl Yapılır?

0
Advertisement

TC Kimlik numaranızı kullanarak Findeks Kredi Notunuzu nasıl öğrenebilirsiniz? Findeks Kredi Notu ne anlama gelir piyasada ne gibi bir karşılığı bulunmaktadır.

Findeks Kredi Notu

Önceleri KKB üzerinden öğrenilen kredi ntu öğrenme hizmeti bir süreden beri Findeks üzerinden öğrenilmektedir. findeks.com.tr adresi üzerinden dileyen herkes kendi Findeks Kredi Notunu öğrenebilmektedir. Findeks web sitesine üye olduktan sonra tüm bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek elden detaylı bir şekilde öğrenebilmekte ve 0 ile 1900 arasında yer alan Findeks kredi notu skorunu da görebilmektedirler.

Findeks Kredi Notu nedir?

Findeks Kredi Notu denilince aklımıza şunun gelmesi gerekmektedir. Türk bankacılık sektöründe aktif olarak hizmet vermekte olan bankalarda yapmış olduğumuz kredi ve kredili ürün hareketlerinden doğan ve bizlerin bankalar gözündeki itibarını gösteren skor.

Findeks Kredi Notu öyle bir hale geldi ki kredili yani taksitli satış yapan mağazalar dahi Findeks Kredi Notu skoru üzerinden müşterileri değerlendirip ürün satmaya başladılar. Çünkü Findeks Kredi Notu artık ciddi şekilde ulaşılabilir ve objektif olarak kişiyi değerlendirir bir noktaya geldi.

İşletmelerinde kredi kartı ile yapılan satışlar haricinde kişinin Findeks Kredi Notunu öğrenerek yol alması ile birlikte oldukça önemli bir hale gelen kredi notunu artık bankacıların haricinde oto kiralama firmaları, emlakçılar, beyaz eşya satıcıları, mobilya satıcıları ve cep telefonu operatörleri de sorgular hale geldi.

Advertisement

Bayi ağı olarak çalışan şirketlerde yeni bayilik vermeden önce Findeks Kredi Notu üzerinden bayilerini seçmeye tayin etmeye başladılar bile. Yani bu kredi notu gelecekte daha da önemli bir hale gelebilecektir.

Findeks firması özellikle toplu bir şekilde kişilerin Findeks Kredi Notunu öğrenmek isteyen firmalara indirim yaparak kişi başına maliyeti 2 ile 3 liraalara kadar indirmiş durumda. Özellikle cep telefonu operatörleri bu durumdan fazlası ile yararlanmaktadırlar.

KREDİ NOTU ARTIK İTİBARIN DA İŞARETİ

Türkiye’nin Findeks Kredi Notu ortalaması 1400 civarında. Findeks Kredi Notuda 1 ile 1900 arasında değişmekte. Findeks Kredi Notunuzu öğrenmek için üye olup ücreti ödediğinizde sadece mali durumunuzu ve Findeks Kredi Notuzu değil aynı zamanda ortalama olarak konumunuzu da görebiliyorsunuz. 1400 puan üzerinde bir Findeks Kredi Notuna sahip bir kişi artık daha prestijli ve daha itibarlı kabul edilip piyasada hizmet veren firmalar bu tarz kişilere daha değişik reaksiyon gösterip daha uygun şartlar sunmaya dahi başladılar.

Findeks Kredi Notu ile önümüzdeki 12 ay içerisinde alabileceğiniz krediyi ödeyip ödeyememe gücünüzü gösteren bir gösterge niteliğindedir. Ayrıca bir kişinin bankalardan toplamda ne kadarlık bir kredi ve kredili ürün kullanabileceğiniz de gösteren bir tabloda sunduğundan özellikle kredi kartı limit artışlarınızı bu rapora göre kendiniz dahi tahmin edebilirsiniz.

Findeks Müşteri Hizmetlerini aradığınız takdirde 444 45 52 numaralı hat üzerinden ulaşabilirsiniz.

Advertisement

Son 5 yıl içerisinde bankalardan hiç bir kredili ürün kullanmadıysanız eğer sizin için bir Findeks Kredi Notu hesaplanmaz. Kredi ve kredi kartı ödemeleriniz düzenli değil ise ya da hiç yapmıyorsanız Findeks Kredi Notunuz da o derece düşük olacaktır.

Findeks Kredi Notu’nu TC Kimlik Numaram İle Nereden Öğrenebilirim

Sürekli değişecek bir rakamı olacxaktır Findeks Kredi Notu öğrenebilmenin. Ancak bu rakam hep cüzi bir miktarda kalacaktır ve TC Kimlik Numaranız ile birlikte findeks.com.tr web sitesine üye olup Findeks Kredi Notu ücretini de ödedikten sonra dakikalar içerisinde Findeks Kredi Notuz ve detaylı risk raporunuz sizlere sunulacaktır. Aynı zamanda bu rapora sürekli çalıştığınız banka üzerinden de rahatlıkla ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply