Findeks Kredi Notu Nedir – Ne İşe Yarar? Hangi Not Ne Anlama Gelir?

0
Advertisement

Findeks kredi nedir ve ne anlama gelir? Findeks kredi skoru ne işe yarar konuları hakkında genel bilgiler içeren yazımız.

Findeks Logo

Kaynak : findeks.com.tr

Modern toplum içerisinde kendisine yer edinmiş her insan mutlaka bir şekilde ya kredi kullanmıştır ya da bir kredi kartı kullanmıştır. Yani bir banka ile mutlaka bir şekilde ilişki kurmuştur.

Findeks sistemide işte bu sebeple 2014 yılında hayatımıza girdi. Aslında KKB çatısı altında uzun zamandır hizmet veren bu büro en son kullanıcıya yani tüketicilere yani banka müşterilerine de açılmış ve yaptıkları işten parada kazanmaya başlamışlardır.

Findeks Kredi Notu kişinin geçmişinde bankalar ile olan kredili işlemlerinden ötürü kendisine verilen puana verilen isimdir. Yani sizin geçmiş kredi kartı ve kredi kullanımlarınızdan kaynaklı olan borçlarınızı ve taksitlerinizi günü gününe ödediyseniz çok yoğun bir şekilde kredili ürün kullanmanıza rağmen hiç bir şekilde geri ödemelerde bir problem yaşamadıysanız eğer Findeks kredi notunuz oldukça yüksek oluyor ve bu şekilde hem daha rahat kredi alabiliyorsunuz hem de daha düşük faiz ile (bazı bankaların bu şekilde bir uygulaması mevcut) kredi alabiliyorsunuz.

Ayrıca kredi limitleriniz daha yüksek olacağından daha yüksek limitli kredi kartı sahibi olma imkanınıa da sahip olabiliyorsunuz.

Findeks Kredi Notu Skala

Findeks Kredi Notu Skala

FİNDEKS KREDİ NOTU NE İŞE YARAR ?

Findeks kredi notunuz yukarıda da belirttiğimiz gibi bankalar ile olan kredi ilişkinizi direkt olarak etkileyen bir unsurdur. Ancak Findeks Kredi Notu’nun diğer şirketler ile de paylaşılması ile sizin bir işletmeden kiralayacağınız araç, gereç ya da taksitli alışverişleriniz için de bir kriter görevi görmeye başladı. Bu sebeple Findeks Notu günden güne hayatımızın daha farklı alanlarına da girmeye devam edecek. Paranın olduğu döndüğü her yerde yakında Findeks Notumuza göre işlem yapacağız demek kahinlik olmaz sanırım.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply