En Kolay Kredi Veren Bankalar (Böyle Bir Liste Var mı?)

0
Advertisement

Kolay kredi veren bankalar hangileridir? En kolay kredi veren banka sıralaması var mıdır? Bu konu hakkında bir kriter bulunmakta mıdır?

Krediler : İhtiyaç, Mortgage ve Araç kredisi

Kaynak : pixabay.com

Aslına bakarsanız böyle bir banka listesi oluşturmak imkansızdır. Yani net olarak söyleyelim böyle bir şey duyarsanız inanmayın. Çünkü bankaların tamamı hemen hemen aynı kriterleri uygulamak zorundadır. Yani sizin kredi notunuza, gelir durumunuza ve sizinle ilgili ulaşabildikleri tüm bilgilere bakıp ona göre karar vermek zorundadırlar. Bu sebeple çok kolay kredi veren ya da en kolay kredi veren banka diye bir sıralama maalesef bulunmamaktadır.

Bunun yerine daha fazla risk alabilen bankalar kategorisi belki yapılabilir ancak bu da ne kadar doğru bir sonuç verir bilinmez. Belirli miktarda küçük tabir edilen kredilere onay vermek aslında şube müdürünün insiyatifinde olmaktadır. Eğer ki kredi çekmek istediğiniz banka ile lokal olarak iyi iş ilişkileriniz var ise kredi alabilmeniz kolaylaşabilmektedir.

Bir de şöyle bir inanış vardır ki piyasada çalışanlar bunu doğrulamaktadır daha büyük bankaların kredi notu biraz daha düşükte olsa kredi verebildiğiniz ancak küçük bankaların kendilerini daha sağlama alabilmeleri için kredi notu kriterini daha yukarıda tuttukları şeklindedir. Yani kredi notunuz istenilen seviyenin biraz altında ise büyük bankalara kredi başvurusu için gitmenizi öneririz.

Kredi notunuzu nasıl yükseltirim başlıklı yazımızdan kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply