EFT İptali Kaç Gün Sürer? Kaç Günde Para Geri Döner?

0
Advertisement

Hatalı yapılan EFT işlemi sonrasında EFT işleminin iptali sonrası paranız ne kadar zamanda hesabınıza geri dönebilecektir?

EFT

Her gün o kadar çok sayıda EFT işlemi yapılmaktadır ki bunların arasında yanlış yapılan bir EFT işleminin olmaması neredeyse imkansızdır. Özellikle internet ve mobil bankacılığın yayılması ve kolaylaşması bu rakamı çok daha da yukarılara taşımıştır.

EFT işlemleri normal şartlarda çok kısa sürede hemen gerçekleşmektedir. Bu süreyi ortalama 10 dakika olarak kabul etmek gerekir ki çok daha kısa sürede de EFT işlemleri aslında gerçekleşmektedir.

EFT işlemlerinde en çok tartışılan konu asılında kaarlşı tarafa paranın ne kadar zamanda geçmesinden ziyade hatalı yapılan EFT işlemlerinde paranın sizin hesabınıza ne kadar zamanda geri döneceğidir. Bu konuda kesin ve net bir ifade söylemek hatalı olacaktır. Her bankanın reaksiyon süresi ve sizin yapmış olduğunuz EFT işleminde ki hatalar farklılıklar gösterecektir. Hatalı hesap numarası ve isim giridliğinden genellikle ertesi gün EFt hesabınıza geri döner. Ancak gerçek bir hesap ve kişiye gönderdiğiniz hatalı EFT işlemlerinde paranın geri dönmesi daha da uzun sürebilir çünkü “şehven” hatalı olarak yapılmış olan EFT işleminde gerçekten karşı tarafta bir hesaba para geçmişse paranızın geri dönmesi için karşı taraftaki hesabın sahibinin de onay vermesi gerekecektir.

Ancak şunu söyleyebiliriz ki hatalı yapılan EFT işlemlerinde paranın hesabınıza geri dönmesi ortalama olarak 1 iş günü olacaktır.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply