ATM’den Yatırdığım Para Hesabımda Gözükmüyor? Ne Zaman Geçer?

1
Advertisement

ATM üzerinden hesabınıza para yatırdınız. Ancak hesabınızda bu para gözükmüyor peki neden? ATM’de Yatırılan Para Hesaba Ne Zaman Geçer?

ATM’den Yatırdığım Para Hesabımda Gözükmüyor? Ne Zaman Geçer?

Kaynak : Pixabay.com

ATM’ler aracılığı ile bankacılık işlemleri yapmak pek çok kişinin tercih ettiği bir seçenek olmakta iken bu aşamada yaşanan belli başlı sıkıntılar mevcut olmakta ve bunlardan biri de ATM’den yatırılan paranın hesapta gözükmemesidir. Bu durum son günlerde oldukça sık bir şekilde yaşanmak ile beraber pek çok kişi nasıl çözüm bulacağını bilememekte ve bu konuda kendine destek aramaktadır.

ATM’de Yatırılan Para Hesaba Ne Zaman Geçer?

Bu noktada bilmelisiniz ki her bir bankaya ait olan ATM’nin işleyiş sistemi birbirinden farklı olmaktadır. Bu duruma bağlı olarak da söz konusu süreç değişimler göstermektedir. Kimi bankalar hesaplara yatırılmış olan paraları direk olarak aktarmamakta ve belli bir süre sonra işlem yapmaktadır. Bu yüzden ilk aşamada paranızı hesabınızda görmemeniz son derece son derece normal olmakta ve ortada bir sıkıntı olduğu anlamına gelmemektedir. BU aşamada yapmanız gereken tek şey belli bir süre daha beklemektir. Bilhassa mesai saatleri dışında yatırılan paralar için anlatılan süreç sık bir şekilde gerçekleşmektedir.

ATM’den Yatırdığım Para Hesabımda Gözükmüyor? Ne Zaman Geçer?

Kaynak : Pixabay.com

ATM’den Yatırdığım Para Hesabıma Geçmedi

Bu duruma neden olan bir başka etken ise kullanmakta olduğunuz banka hesabının bakiyesi ile alakalı olmaktadır. Çünkü pek çok kişi farkında olmadan kredili mevduat hesabını kullanmakta ve bu durumda da yatırılmakta olan paralar direk olarak kesintiye uğramaktadır. Bilhassa hesapları üzerinde otomatik ödeme talimatları olan ve de bu hesapta para bırakmayı unutan kişilerin bahsi geçen faturaları direk olarak eksi bakiye ödenmektedir. Bu durumun farkında olmayan kişiler de para yatırdıkları zaman kesinti yapıldığını anlamamakta ve ATM’lerden kaynaklanan bir problem olduğunu düşünmektedir. Bu yüzden bankalara para yatırmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli şey hesap bakiyeniz olmalıdır.

Bunun haricinde bankanın ya da direk olarak bankamatik ile alakalı olan arızalar sonucunda sıkıntı yaşanıyor ise bu durum en geç gün sonu hesaplamalarında açığa çıkacağı için sizin için hiçbir para kaybı ya da hak mahrumiyeti yaşanmayacaktır.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


1 Yorum

  1. Yaşar Akpınar on

    İş bankası atm den19.01.2021 tarihi saat 8,30 ile saat 9,00 arasında 8100 tl yatırdım 8 DAKİKA SONRA cepten başkasına 8100 tl havale YAPTIM ama hala yaptırdığım para hesabıma işlenmedi.Babka şubesine GİDİP şikayetimi bildirince sadece dinleyip genel merkeze iletilmek üzere benden dilekçe aldılar,hepsi bu yani yaptırdığım paranın ekran yada KAMERA görüntüleri vardır oradan bakılsın dedim ama boşa gitti.Şimdi ne yapmalıyım yada hakkımı nerede nasıl ARAYACAĞIM bilmiyorum.

Leave A Reply