Atm’den Kartsız Havale Nasıl Yapılır?

0
Advertisement

Günümüzde ATM aracılığı ile bir çok işlem yapılabilmektedir. ATM’lerdeki bu imkanlar sayesinde bir çok işlemimizi hızlı bir şekilde sıra beklemeden gerçekleştirebiliyoruz.

ATM’den Yatırdığım Para Hesabımda Gözükmüyor? Ne Zaman Geçer?

Kaynak : Pixabay.com

Bu işlemlerden biri de havale göndermedir. Peki, ATM’den kartsız havale nasıl yapılır?

Bankaların ATM menüleri farklılık göstermektedir. Ancak bütün bankaların ATM’lerinde havale yapma mantığı aynıdır. ATM’den havale yapmak için öncelikle giriş tuşuna basmalısınız. Burada sizlere seçenekler sunulacaktır. Bu seçenekler içerisinde para gönderme seçeneğine tuşlayın. Bu seçenekten sonra bankada para göndermek istediğiniz hesabın bilgileri istenecektir. Burada IBAN veya hesap numarası ile paranızı gönderebilirsiniz. Hesap bilgilerini girdikten sonra ATM’ye yatırmak istediğiniz tutar kadar paranızı yatırın. Burada ATM paranızı tanımlayacak ve ekranda ne kadar tutarın tanımlandığını yazacaktır.

Bu bilgileri de onayladıktan sonra banka sizlere para gönderdiğiniz hesabın kime ait olduğu bilgilerini gösterecektir. Burada bilgileri teyit ettikten sonra işleminizi onayladığınızda para eş zamanlı olarak girmiş olduğunuz hesaba aktarılacaktır. ATM’den kartsız havale gönderme işleminin işleyişi bu şekildedir. Eğer menülerde istediğiniz seçenekleri bulamıyorsanız bankanın müşteri hizmetlerini arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply