Atm’den Kartsız Fatura Nasıl Yatırılır?

0
Advertisement

ATM’den kartsız fatura nasıl yatırılır diye merak edenler çoğu bankanın ATM’lerinden kolayca faturalarını ödeyebilirler.

Fatura ödemek için tahsilat yapan kurumlarda sıra beklemek istemiyorsanız faturanızı ATM’lerden yatırabilirsiniz. ATM’den fatura ödeme işlemini yapmak için ayrıca bankamatik kartına da ihtiyaç duymamaktasınız. Bankamatik kartı olmadan kartsız işlemlerden faturanızı yatırabilirsiniz.

ATM’den Yatırdığım Para Hesabımda Gözükmüyor? Ne Zaman Geçer?

Kaynak : Pixabay.com

ATM’den kartsız fatura yatırma işlemi için yapmanız gereken fatura tahsilatı yapan herhangi bir bankanın ATM’sine giderek giriş tuşuna basmaktır.

Her bankanın ATM menüleri farklılık göstermektedir. Ancak ATM’den kartsız para yatırma işleminde mantık her zaman aynıdır. Öncelikle faturanızın kartsız işlemlerden tahsil edip edemeyeceğinizi öğrenmelisiniz. Daha sonra fatura yatırma işlemini gerçekleştirirken faturanızda bulunan abone numaranızı not etmeniz gerekmektedir. Abone numaranız sayesinde ATM sizin borcunuzu tanımlayacak ve borcunuzu ödemenizi sağlayacaktır.ATM’den fatura yatırma işleminde para üstü küsüratlı olarak verilmektedir.

Bu yüzden küsüratlı borcunuz olsa dahi tüm para yatırabilirsiniz. Bu tür borç ödeme işlemlerine her zaman para üstü kuruşa kadar ödenmektedir. Sizlerde fatura tahsilatı yapan kurumlarda zaman kaybetmeden ATM’lerden fatura ödeyebilirsiniz.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply