5 Adımda Anında Kredi Almanın Yolları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
Advertisement

Bir çok bankanın kendine özel anında kredi ürünleri vardır. Başvuru sırasında ne yapacağınızı çok iyi bir şekilde bilir, bazı noktalara dikkat ederseniz çok kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz. 5 adımda anında kredi nasıl alınır?

Kredi Almak

Kaynak : pixabay.com

Internet bankacılığı son zamanlarda oldukça gelişti. Yenilenen güvenlik önlemleri ile hemen hemen bütün işlemlerde bankaya gitmeden online şubeden yapılabilir hale geldi. Bankalar ne kadar dijital oldukları konusunda birbirleri ile yarışırken diğer yandan ne kadar hızlı ve kolay bir şekilde kredi verdiklerinin reklamını yapıyor. Her yerde anında kredi, kolay kredi gibi kredi reklamları olsa da online başvuruların bir çok olumsuz dönüş alıyor. Sonrasında da banka müşterileri bir sürü kağıt işlemleri ile aynı süreci yeniden yapmak zorunda kalıyor.

Tüm bunların yanında aslında anında kredi başvurularının olumlu sonuçlanması için dikkat edebileceğiniz bazı noktalar vardır. Çünkü anında kredi veren bankalar kredi başvurularını değerlendirirken öncelikli olarak bir kaç şeye dikkat ederler.

Bu yazımızdan, internetten, sms le veya mobil uygulama üzerinden yapılan anında kredi başvuruları ve başvurularda dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda bilgi alabilirsiniz.

  1. Kredi notunuzu biliyor olmalısınız

Eğer kredi notunuz kredi başvurularında beklenen ortalama değerden düşükse, hiç bir krediye olumlu dönüş alamazsınız. Şubeye gidip yaptığınız başvurularda kredi notunuz düşük olsa bile belgelerinizle, projeniz ya da gerekli evraklarınız ile başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak eğer kredi notunuz düşükse anında kredi başvurularınız olumsuz sonuçlanacaktır.

Anında kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması ve kredi alabilmeniz için, başvuru öncesinde kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Eğer notunuz düşükse hiç anında kredi başvuruları ile zaman kaybetmeden direk banka şubelerine giderek başvuru yapmayı deneyebilirsiniz.

Advertisement
  1.  Yakın bir zamanda kredili işlem yaptıysanız biraz bekleyin

Herhangi bir bankadan kredi açılışı yapılmasını gerektiren bir işlem yaptıysanız hemen sonrasında anında krediye başvurmayınız. Bu kredi açılışının üzerinden biraz zaman geçmesini bekleyin. Tüm banka sistemleri birbirine bağlı olduğu için tüm bankalar nereden ne kadar ne zaman kredi çekmişsiniz, kredi açılışınız olmuş hepsini görebilir.

Anında kredi almak için önceki kredilerinizi biraz ödemiş olmanız gerekir. Böylece kredi başvurunuz direk olarak red almaz.

  1.  Anında kredi başvurusu esnasında doğru bilgiler kullanın

Banka sistemlerine herhangi bir başvuru sırasında girilen bilgiler genel olarak sonrasında yine kullanılır. Banka sistemlerini yanıltmaya çalışmak sizin gelecekteki tüm banka işlemleriniz için olumsuz sonuçlara yol açar.

Anında kredi başvurusu sırasında gelir durumunuzdan sahip olduğunuz müklere, kişisel bilgilerinize kadar tüm bilgileri dikkatle doğru bir şekilde doldurmaya özen gösterin. Yanlış bilgiler girmeniz durumunda sonradan bunları değiştirmek oldukça zordur. Ayrıca banka sistemindeki yanlış bilgiler smsle kredi başvurusu, online işlemlerden kredi başvurusu ve internetten kredi başvuru işlemlerinde olumsuz sonuç almanıza neden olabilir.

Kredi Almak

Kaynak : pixabay.com

  1. Ödeme tutarlarının geliriniz ile dengeli olmasına özen gösterin

Banka kredilerinde hem başvuru hem de ödeme planı belirlenirken en önemli kriter sizin belgelenebilir gelirinizdir. Yani kayıt dışı ya da belgelenebilir olmayan gelirin kredi başvuruları için bir önemi yoktur.

Advertisement

Anında kredi başvurusu yaparken belirlediğiniz taksit seçeneğinde aylık ödemenizin gelirinizden yüksek olmamasına dikkat edin. Yani sizin belgelenebilir geliriniz 3000 tl ise, kredi taksitlerinizin 3000 tl altında olması gerekir. Aksi taktirde krediniz başvuru esnasında red alır.

  1.  Anında kredi başvurusu sistem başvurusudur

Anında kredi almak için girdiğiniz bilgiler ile yaptığınız başvuru belirli kriterleri olan bir sistem tarafından değerlendirilir. Yani kredi başvurunuzu kredi notunuza, borçlarınıza, gelir durumunuza göre sistem değerlendirir. Özellikle de küçük miktarlardaki kredilerde sistemin onay vermesi daha kolaydır.

Ücretsiz İzne Çıkarıldım Ne Yapmalıyım? Nasıl Başvuru Yapabilirim? Ne Kadar Ücret Alacağım? Haklarım Nelerdir?

Kaynak : pixabay.com

Anında kredi başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda banka şubesine giderek, gereli evraklarla yeniden başvuru yapabilirsiniz. Şubeden yapılan başvurularda kredi değerlendirmelerini kişiler yapacağı için, durumunuz uygunsa olumlu dönüş alma ihtimaliniz daha yüksektir.

Sonuç olarak, anında kredi hizmeti nakit avans uygulamalarına benzer bir uygulamadır. Küçük miktarlarda çeşitli ödeme planları ile verilen bu krediler sistem tarafından onaylanır ya da reddedilir. Kredi başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda banka şubelerinden başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply