2.El Taşıt Kredisi Yaş Sınırı Kaçtır? Kredi Nasıl Kullanılır?

0
Advertisement

2. el taşıt kredisi şartları nelerdir? Yaş sınır kaçtır ve 2. el taşıt kredisi şartları nelerdir?

Sıfır kilometre araç satın alamayanlar ya da çok temiz bir 2.eli sıfır araca tercih edecek kişilerin kullanabileceği bir kredi türüdür. 2. El taşıt kredisi hemen hemen tüm bankalarda benzer şartlar ile tüketicilere sunulmaktadır.

2.El Taşıt Kredisi Yaş Sınırı Kaçtır? Kredi Nasıl Kullanılır?

Kaynak : pixabay.com

2. El Taşıt Kredisi Yaş Sınırı Kaçtır?

Dönem dönem şartların ve pazarında uygun olması hallerinde en çok kullanılan kredi türlerinden biridir 2. el araba kredileri. Sınırlı bir bütçeye sahip ancak ayağını yerden kesecek bir araba arzusunda olanlar bu krediyi kullanmalıdırlar.

Ancak her 2. el araç için kredi kullanamazsınız. Bunun için öncelikle araçlarda bir yaş sınır vardır ki bu bankalarca genellikle maksimum 8 yaşa kadar kredi vermektedirler. Bazı bankalarda bu sınır 5 yaş iken nadirde olsa 10 yaşa kadar kredi veren bankalarda görülebiliyor. Ancak bu kriterler hem piyasa şartları hem devletin koyduğu sınırlar hem de banka politikaları gereği sürekli değişmektedir. Bu sebeple bu bilgiye tam olarak kredi kullanmak istediğiniz banka üzerinden ulaşmaya çalışın. Kulaktan dolma bilgilere cevaz vermeyiniz.

İkinci El Taşıt kredisi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle kredi almak istediğiniz bankayı tayin edin. Eğer ki banka üzerinden maaş alıyorsanız maaş müşterisi olduğunuz bankayı tercih edin ki hem size kolaylık yapsınlar hem de daha cazip faiz oranlarından yararlanabilesiniz. Alacağınız aracı da tespit ettikten sonra aracın ruhsatı ile ve diğer klasik kredi başvuru belgeleri (kimlik belgesi, gelir belgesi, elektrik su v.b. adınıza düzenlenmiş fatura) ile başvurun. Bazı bankalar kefil istemezlerken bazı bankalar kefilsiz 2.el kredisi kesinlikle vermemektedirler.

2.El Taşıt Kredisi Yaş Sınırı Kaçtır? Kredi Nasıl Kullanılır?

Kaynak : pixabay.com

Ayrıca 2.el dahi olsa bankalar kredi verdikleri anda aracınıza rehin koyarlar ve aracınızın kredisi bitene kadar bu rehin kesinlikle kalkmaz. Bu sebeple fiyatı düşük olan 2.el araçlar bazı galerilerde kredi kartı ile dahi satılabilmektedir. Bunun için tabii ki iyi bir kredi kartı limitine sahip olmanız gerektiğini hatırlatmamıza gerek yok. 🙂

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply