Türkiye İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

0
Advertisement

Türkiye’nin ilk özel bankası olan iş bankası, müşterilerine sunduğu kredi, mevduat, yatırım gibi hizmetlerini her geçen gün geliştirerek sunmaktadır.

Düşük faiz ve uzun vadeler ile kredi hizmeti sunan iş bankası, başvuru hizmetlerinde de gereksiz prosedürleri kaldırarak birkaç dakika içerisinde kredi başvuru yapmanıza imkan sağlamaktadır. Birkaç yıl öncesine kadar elinizde dosyalarla gidip başvurduğunuz ve başvuru sonucunun açıklanması bazen günler sürebilen krediler, artık birkaç saat hatta dakikalar içerisinde sonuçlanmaktadır.

İşbankası SMS Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

“Hızlı kredi” olarak adlandırılan bu hizmet eğer kredi notunuz yüksek ve mevcut borcunuz bulunmuyor ise iş bankası tarafından başvurunuz kabul edilir ve banka hesabınıza para gönderilir. 15.000 TL‘ye kadar 36 ay vadeli çekebileceğiniz ihtiyaç kredisinde şubeye gitmenize gerek kalmadan %1.45 oranı ile başvuru yapabilirsiniz. İnternet Şubesi, işCep mobil uygulaması ve SMS ile başvuru yapabileceğiniz Hızlı Kredi ödemelerine paranın hesabınıza yatmasından 1 ay sonra ödemeye başlarsınız.

İş Bankası Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş bankası hızlı kredi başvuruları 7 gün 24 saat, internet şubesi, işcep, atm, telefon bankacılığı ve sms ile yapılmaktadır. Şubeye gitmenize gerek kalmadan yapabileceğiniz başvurular banka tarafından anında işleme alınır ve kredinizi anında vadesiz mevduat hesabınıza iletilir. İş Bankası Hızlı kredi SMS ile başvuru için 4402‘ye bankada kayıtlı telefon numaranız ile SMS göndermeniz gerekmektedir. NAKIT yazıp aralarında boşluk bırakarak TC Kimlik numaranız, istediğiniz kredi tutarı ve aylık gelirinizi 4402’ye kısa mesaj göndererek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. (Örnek SMS: “NAKIT 123456789 15000 1500”)

Eğer başvurunuzu internet şubesini kullanarak gerçekleştirmek isterseniz, isbank.com.tr üzerinden müşteri girişi yaptıktan sonra “Kredilerim > Başvuru-Ürünler > Hızlı Kredi” menüsünden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Android veya iOS işletim sistemli mobil bir cihaz kullanıyor iseniz, işCep uygulamasını cihazınıza indirerek de başvurunuzu yapabilirsiniz. işCep uygulamasında ise “Başvurular > Krediler” bölümünden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. (Mobil cihazınızda işcep bulunmuyorsa buraya tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.) Başvurunuzu ATM kanalıyla yapmak istiyorsanız ise en yakın ATM’ye giderek kartınızla giriş yaptıktan sonra “Daha Fazlası > Kredi veya Kartsız İşlem bölümünden Başvurular > Kredi”ye tıklayarak yapabilirsiniz.

Advertisement

İş Bankası kredi ve kredi başvuruları ile ilgili soru ve sorunlarınızı 0850 724 0 724 numaralı telefondan. Türkiye İş Bankası müşteri hizmetleri çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcinize sorabilirsiniz. Ya da hızlı kredi başvurunuzu çağrı merkezi aracılığıyla rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı kredi başvurunuzu ister atm, ister internet şubesi, isterseniz telefon bankacılığı ile yapmış olun; hızlı kredi başvuru sonucunuz telefonunuza SMS olarak gelmektedir.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply