Kredim Neden Onaylanmıyor? Bankalar Kredi Başvurumu Neden Kabul Etmiyor?

0
Advertisement

Çeşitli bankalarda çeşitli kampanyalarda bireysel kredilere başvuruyorsunuz ve sürekli olarak kredileriniz onaylanmıyor. Ama neden?

Sürekli olarak bankalara kredi başvurusunda bulunup her seferinde red cevabımı alıyorsunuz. Kredinizin onaylanmama sebebini merak ediyorsanız size birkaç seçenek sunabiliriz. Muhakkak bu sebeplerden birisi size uyuyordur.

Öncelikle sürekli ve sık sık kredi başvurusunda bulunmanın bir anlamı yok. Bir bankadan kredinize red cevabı aldığınızda yüksek ihtimal ikinci bir bankadan da red cevabı alacaksınızdır. hele ki iki bankadan ardı ardına red cevabı aldıktan sonra başka bankalara artık başvurmanın da pek bir esprisi kalmıyor.

Öncelikle kredi notunuzu öğrenin. Eğer ki kredi notunuz düşük ise zaten kredi almanız mümkün değildir. Daha önceleri kullanmış olduğunuz kredi ya da kredi kartı ürünlerinde ödeme aksaklığı yaşattıysanız eğer bu durum kredi notunuzu olumsuz etkilemiş ve yeni kredi almanızın önüne geçmiş olabilir.

Krediler : İhtiyaç,, Mortgage ve Araç kredisi

Kaynak : pixabay.com

Bazı durumlarda ise kişinin daha önce bankacılık sisteminde kaydı dahi olmadan direkt olarak kredi öçekmeye kalkmasından da kaynaklanıyor olabilir. Bu tip bir kişi iseniz yani daha önce hiç kredi kullanmamış, kredi kartı olmamış ve yeni yeni bankacılık işlemi yapmaya başladı iseniz sakın online başvuru yapmayın ve direkt olarak bankaya gidip o şekilde kredi başvurunuzu yapın.

Tabii bu arada herhangi bir SGK kaydınız da olmayabilir. Bu da sizin kredi ürünlerini kullanmak konusunda sıkıntıya sokabilir.

Advertisement

Vergi borcunuz olabilir (hacizli) ya da geçmişte kefil olduğunuz birinin kredisi ödenmemiş de olabilir.

Bir banka ile avukatlık olup da kara listeye girdiyseniz eğer tahmini olarak 5 yıla yakın bir süre hemen hemen hiç bir bankadan rahat rahat kredi alamazsınız.

Yani anlayacağınız kredinizin onaylanmaması için türlü sebepler vardır. genelde kişi kredisinin neden onaylanmadığını ya da onaylanmayacağını bilir. Ancak yine de bu sebeplerin hiçbiri bende yok diyorsanız eğer gidip bankanız ile yüz yüze görüşün. Bir hata var ise düzeltmek işçin ancak bu şekilde şansınız olacaktır.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply