Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

0

Ev hanımları bankalardan kredi alabilirler mi? Ev Hanımlarına kredi veren banka var mıdır? Ev Hanımlarının kredi kullanımları ile ilgili genel bilgilerin yer aldığı yazımız.

Hesap İşletim Ücreti

Kaynak : pixabay.com

Bankalar ev hanımlarına kredi verirler mi? Çalışmayan ve sistemde herhangi bir şekilde ücret almadığı gözüken milyonlarca ev hanımı acaba bankalardan kredi alabilir mi? Hangi bankalar ev hanımlarına kredi verir. Aslına bakarsanız bir bankanın bir kişiye sadece mesleği yüzünden (dönemsel kredi kampanyaları haricinde) vermemesi gibi bir durum olamaz.

Aslında bu sorunun tam olarak yanıtı olamaz. Çünkü bir ev hanımı vardır ki aileden varlıklıdır yüksek limitli kredi kartlarına sahiptir, hem yüksek kullanım hem de düzenli ödemesi bulunuyorsa bir de bankada nakit parası bulunuyorsa bu kişinin ev hanımı olması bankalardan kredi almasını engellemez. Çünkü muhtemelen Findeks Kredi Notu bu kişinin yüksek olacaktır ve bu sebeple dilediği bankadan kredi alabilecektir.

Ancak hiç bir finansal hareketi olmayan yani şimdiye kadar ne bir kredi kartı kullanmış ne bi ryerde çalışmış hatta hiç banka hesabı dahi olmamış bir ev hanımının bir bankdan kredi alması nerede ise imkansızdır. Çünkü kendisine atanmış herhangi bir Findeks Kredi Notu dahi olmadığından banka bu kişiyi değerlendiremeyecektir e bir de üzerine hiç çalışmadığını yani bir gelirinin olmadığını düşünecek olursak banka kredi de vermeyecektir. Ancak bu tarz bir durumda sağlam bir kefil ile ev hanımları bankalardan kredi alabilme ihtimaline sahiptirler.

Yani toparlayacak olursak kişinin kredi alabilmesi için ev hanımı olup olmaması o kadar da önemli değildir. Mühim olan Findeks Kredi Notu ve ya o kişiye bir kişinin kefil olabilmesidir. Onun haricinde ev hanımlarına kredi veririz ya da vermeyiz tarzında bir yaklaşım yoktur.


Leave A Reply