Atomic Cüzdan (Atomic Vallet) Nedir? Nasıl Kullanılır? Özellikleri Nelerdir?

0

Atomic Wallet, merkezi olmayan bir kripto para borsasıdır. Bildiğiniz gibi, üçüncü taraflar olmadan kripto borsalarının şeffaflığı ve merkezsizleştirilmesi her zaman blockchain teknolojisinin ana hedeflerinden biri olmuştur .

Ancak bugünlerde durum tam tersidir, en iyi kripto borsalarının çoğu merkezileştirilmiştir. Tüm merkezi kripto borsaları aynı prensipte çalışır, kullanıcının cüzdanlarındaki para yatırma işlemlerini kabul eder ve kullanıcının para yatırma işleminin bir parçası olarak varlık değişimi yapmasına izin verir. Bu borsaların artıları, botlarla ticaret, popüler ticaret çiftleri için artan likidite, otomatik sipariş yürütme, kullanıcı dostu ara yüz şeklinde sıralanabilir.

Atomic Cüzdan (Atomic Vallet)

Eksileri ise; değişim saldırıları düzenlemeleri ve donanım sunucusu hatalarını kesmek için sürdürülemeyen merkezi bir çözümdür, saklama çalışma ilkeleri: kullanıcılar fonlarını üçüncü taraflara emanet etmelidir, borsa bir kullanıcı depozitosu alır ve bir ödeme (sıcak) cüzdanına ve / veya soğuk cüzdanına aktarır. Bu nedenle, soğuk cüzdanlarda büyük miktarlarda kripto birikir. Sahtekarlıklar, güvenlik ihlallerinden dolayı kullanıcıların yatırdığı tasarrufların % 90’ına kadarını kaldırabilir.Ayrıca, işlem doğrulama sorunları, sıcak cüzdan bakımı, likidite eksikliği vb. Nedeniyle para çekme işlemleri dondurulabilir, alım satım genellikle BTC / ETH / USD çiftleri olmak üzere önceden belirlenmiş alım satım çiftleri tarafından yapılabilir. Bir jetonu diğeriyle değiştirmek için, kullanıcıların en az iki işlem yapması gerekir.

Endüstrinin mevcut zorluklarına bir tepki olarak Atomic projesi oluşturuldu. Kripto para birimi ticareti için uygun ve çok yönlü ademi merkeziyetçi bir çözüm. Atomic Wallet platformu, özel görevlerini çözmek için özel olarak tasarlanmış benzersiz bir tescilli motora dayanmaktadır.

Günümüzde, güvenlik sorunlarının çözülmesi kripto endüstrisinde oldukça önemli bir hale geldi . Kullanıcıların güvenlik ihlalleri nedeniyle büyük miktarda para kaybetmesine neden olan merkezi borsalara yapılan büyük hacker saldırılarını hatırlarsınız. Bunlardan korunmak için Atomic wallet gibi bir cüzdan kullanmanız gerekir.

İki ana tür kripto para birimi depolama alanı vardır. Biri soğuk diğeri sıcak depolama.

Sıcak yöntem, kripto paranızı çevrimiçi yönetmenizi ve istediğiniz zaman harcayabilmenizi sağlar. Bu tür cüzdanlar, blockchain ile kalıcı bağlantıyı destekledikleri için İnternet’e erişim gerektirir.

Soğuk yöntem, internet bağlantısına gerek kalmadan fon depolamak için tasarlanmış bir donanım cüzdanını temsil eder. Kişisel bir bilgisayar, telefon, flash kart veya sadece bir parça kağıt kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, donanım cüzdanları en güvenli olarak kabul edilir.

Atomic Wallet soğuk bir cüzdan türüdür, tüm şifreler ve veriler kullanıcının cihazında saklanır ve herhangi bir sunucuda tutulmaz, bu nedenle merkezi hizmetler aracılığıyla saklama riski veya para kaybetme olasılığı yoktur. Atomic Wallet’taki ana risk, yedek ifadenizi kaybetmeniz veya başka bir kişiye göndermenizdir.

Özel şifre

Atom güvenliğinin ilk aşaması bir şifredir. Kullanıcı bunu kendisi oluşturur, işlemleri onaylamak, özel anahtarlarınızın listesini görüntülemek için şifre gerekir ve cüzdanın başka bir kişi tarafından yetkisiz kullanımına karşı birincil koruma görevi görür.

Atomic Cüzdan (Atomic Vallet)

Site : atomicwallet.io

Peki ya parolanızı kaybettiyseniz? Burada Atomik Cüzdan Güvenlik sistemindeki ikinci güvenlik aşaması, 12 kelimelik Yedekleme İfadesi devreye giriyor.

Bu 12 kelimelik ifade, özel anahtarlar ve adresler hakkında bilgi içeren bir şifredir. Tohum, her madeni para için tüm sembolleri deşifre eder. Böylece 1 tohumla tüm paranıza erişebilirsiniz.

Rastgele oluşturulmuş 12 kelimelik Yedekleme İfadesi, istediğiniz zaman Atomic Cüzdanınıza erişimi geri yüklemenize yardımcı olacaktır. Bu ifadeyi kaybetmemek, başkalarının yerine güvenli ve erişilemez bir yerde saklamak çok önemlidir.

Atomic Wallet karmaşık ileri teknoloji, tasarım ve güvenlik çözümlerinin bir kombinasyonudur. Kullanıcılar için fonlarını koruyabilen ve güvenli bir yerde tutabilecekleri rahat bir platformdur. Para birimleri konusuna gelirsek, Atomic Wallet şu anda 500’den fazla tokeni desteklemektedir . Dünya çapında ise 500.000’den fazla kullanıcısı bulunmaktadır.


Leave A Reply