Zerobank (ZB) Nedir? Nasıl Çalışır? Özellikleri Nelerdir?

0

Zerobank, finansal uygulamalar için özel olarak tasarlanmış bir kripto para platformudur. Zerobank, Vietnam merkezli bir projedir.

Zerobank (ZB) Nedir? Nasıl Çalışır? Özellikleri Nelerdir?

Aynı zamanda İngiltere ve Singapur’da da ofisleri bulunuyor. LTD tarafından kurulan Zerobank’ın kendine ait ZB tokeni de bulunuyor. ZB tokeni, Ethereum zincirinde bir ERC-223 tokenidir. Zerobank, ZB tokenini kullanarak Bitcoin’in aracılarını geleneksel bankacılık sisteminden çıkarmayı amaçlıyor.

Nasıl Çalışır?

Zerobank, yasal olan para birimlerinin değişimini sağlıyor. Para birimi ister fiat ister kripto olsun ödeme vadelerinde sıkıntıyı minimuma indirir. Zerobank’ın sisteminde birçok hareketli parça mevcut. Herhangi birinin bozulması, işletme ve tüketicilerden çok miktarda satın alım gerektiriyor.

Zerobank’ın asıl amacı, akıllı sözleşme teknolojisini kullanarak geleneksel bankacılık endüstrisini bozmak. Zerobank, birbirinden farklı para birimleri arasındaki ödeme havale üzerine yoğunlaşmış durumda.

Advertisement

Zerobank’ı birkaç özelliğinden bahsedelim. Zerobank, bir mobil uygulamayı fiat ve dijital para birimler için mobil cüzdan olarak kullanıyor. Buna ek olarak, Ethereum akıllı sözleşmeleri ile alışveriş yapmayı da sağlıyor. Ayrıca, aracılar ellerindeki ZB token miktarına kadar işlem yapabilirler.

Zerobank, yeni aktif pazarlara girmek amacıyla ortaklılar izliyor. Bu strateji ile mevcut olan bankaların yerini alabilecek gibi gözüküyor. Aynı zamanda Zerobank, aktif bir kullanıcı tabanına sahip olacağı için endüstriyi bir şekilde bozacağına şüphe yok.

Mevcut miktarı 1.600.000.000 olan ZB tokeni, 0.16 dolar değerinde. ZB tokenin piyasa değeri ise 31.42 milyon dolar.


Leave A Reply