XRP (Ripple) Neden Yükseliyor? | Yükselişi Açıklayan En Önemli Sebepler

0

XRP, bir haftadan daha kısa bir sürede neredeyse % 80 büyüme kaydederek direnç seviyesini kırdı. XRP dahil tüm kripto piyasası bu yıl Kasım ayında yükselişe geçti ve biraz daha uzun süre kalması bekleniyor.

XRP (Ripple) Neden Yükseliyor? | Yükselişi Açıklayan En Önemli Sebepler

Kaynak : Pixabay.com

XRP daha önce ortalama fiyatı 0,24 ABD doları seviyelerindeydi ve şimdi XRP 0,80 ABD dolarına çok yakın. Bitcoin’in, 20.000 ABD Dolarını geçerek tüm zamanların en yüksek rekorunu kırmaya çok yakın olduğunu biliyoruz. Ancak şu an itibariyle XRP, 2018’in tüm zamanların en yüksek rekorunu karşılaştırarak hala iyi bir performans sergiliyor. Son zamanlarda XRP, blockchain proje listesinde en yüksek piyasa değerine sahip 3. sırasını yeniden kazandı.

XRP Neden Yükseliyor?

Temel olarak, Ethereum ile başladığı için tüm pazar yükseliyor ve şimdi Chainlink gibi Bitcoin’in en önemli anahtar projesiyle birlikte Polkadot da partiye katılıyor. Kripto piyasası geçmişini araştırırken, 2017’den bu yana çok az sayıda patlama yaşanıyor, çünkü Bitcoin yükselmeye devam ederse, diğer projeler de benzer şekilde davranıyor. Bununla birlikte, kesin nedenini bulmak çok zordur, ancak token veya madeni paraların çoğu her zaman merkezi veya merkezi olmayan değişim platformunda BTC ile eşleşir. Dolayısıyla, bankalarla eşlenik işlevler görmeye çabalayan bir durumda olan XPR (Ripple) ödeme sistemi de Bitcoin fiyat performansının bir parçası durumunda. Şimdi, aşağıda muhtemelen XRP fiyat artışının arkasında yatan bazı beklenen nedenleri buluyoruz.

XRP (Ripple) Neden Yükseliyor? | Yükselişi Açıklayan En Önemli Sebepler

Kaynak : Pixabay.com

Kesin Olmamakla Birlikte En Önemli 5 Neden

Merkezi Olmayan Finansın Yükselişi:

2020’de finansal yapının istifa ettiği DeFi Era’nın yükselişini gördük. Kripto endüstrisi, herhangi bir merkezi varlığın katılımı olmadan finans, kredi gibi finansal hizmetleri başarıyla geliştirir. Son zamanlarda verim tarımı veya likidite sağlamak için en yüksek yatırım getirisi sunan bin proje başlatıldı. ancak DeFi çılgınlığı devam ediyor, çünkü projenin çoğu Ethereum Network’e dayalı olduğu için milyon değerinde piyasa değeri ETH’den değişmeye başladı. Bu sebep tüm piyasaya uygulanabilir, ancak bu, XRP fiyatının artmasının arkasındaki sebep olabilir.

Bankalarla Ortaklık:

Bazılarınız Ripple ve SWIFT arasındaki hikayeyi ve rakibin nasıl ortak olduğunu duymuş olabilir. Son zamanlarda kaynaklar, SWIFT bankasından XRP ağının en çok beklenen yükseltmesinin beklemede olduğunu iddia etti, ancak SWIFT’in 2021’den önce tamamlanması muhtemel olduğunu açıkladı. Ancak, Big Bull’un aniden projeye büyük miktarda yatırım yapabileceğini ve bu başka bir neden olmalı izlemek. XRP, 2018’den bu yana, bazıları halihazırda piyasa değeri olarak milyar dolar değerinde çok sayıda banka ile ortaklık yapıyor. Bank of America, MoneyGram, Standard Chartered, American Express, sınır ötesi ödeme hızını artırmak için halihazırda XRP ağını kullanıyor. Gelecekte, muhtemelen daha büyük banka eklenecek ve bu, XRP ağındaki işlemlerin büyümesini artırabilir.

Advertisement
Airdrop Flare Network’ün Spark Token:

XRP sahibinin, ağ canlı hale geldikten sonra ücretsiz Spark Token alması bekleniyor. Flare Network, XRP’nin XRPL hesabında yaklaşık 300 milyon tutulmasıyla ilgili rapor yayınladı. Flare Token değeri henüz açıklanmadı, ancak desteklenen birçok XRP, cüzdanlarında zaten token alıyor. Bununla birlikte, açıklanmayan oran olarak 45 milyon Spark jetonu talep edilebilecek, ancak resmi portal uyarınca 1 Spark jetonu 1 XRP için alacak.

XRP (Ripple) Neden Yükseliyor? | Yükselişi Açıklayan En Önemli Sebepler

Kaynak : Pixabay.com

XRP, Payment Gateway’e katıldı:

Ödeme ağ geçidi ve tüccarlar, kriptoyu çevrimdışı veya çevrimiçi mağazalarında ödeme olarak kabul etmeye başladı. XRP, dünya çapında işletmeler, mağaza ve şirketler için ödeme entegrasyonu sunar. ancak, kullanıcının XRP jetonunu kullanarak harcama veya alım yapmasına izin verir ve daha hızlı onay süresi ile büyük işlem ücretlerinden tasarruf sağlar.

ABD Seçimi:

Ripple, merkez ofisinin San Francisco’da bulunduğu, kar amacı gütmeyen, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir ödeme şirketidir. ABD’de geliştirildiği gibi ve seçim Joe Biden, koz üzerinden galibiyet garantili. Bununla birlikte, birçok üst düzey analist, Biden’ın kazanmasının Crypto’nun yükselmesinin nedeni olabileceğine inanıyor.

XRP şimdi ivme kazanıyor ve daha uzun vadede 3. sırada kalması bekleniyor. XRP’ye tüm zamanların en yüksek seviyesi, yani 3.84 dolara ulaşmak, mevcut senaryoya göre hala çok zor, çünkü birçok yatırımcı hala yeni yatırımcı ve ortak edinseler bile XRP fiyatının neden artmadığını merak ediyor. Ancak analist, Bitcoin kısa arzının güven ve hız avantajı nedeniyle XRP talebini artırabileceğine inanıyor. Bu başarının ardından XRP, 2021 yılında tüm zamanların en yüksek fiyatını aşabilir. XRP şu anda popüler ödeme işlemcilerinden biri ve ihtiyaca göre ağ güncellemesi.


Leave A Reply