WINk (WIN) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

0

Geçtiğimiz günlerde Binance Launchpad’de bulunan token satışının bir sonraki konusunun WINk projesi olduğunu açıkladı. Peki nedir bu Wink projesi ?

WINk (WIN) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

WINk, temelinde kullanıcı kişilerin biden çok blockchain ekosisteminde sosyalleşmesini bunun dışında bahis oynamasını sağlayan bir oyun platformudur. WINk’de bulunan yenilikçi tokenli ekonomi tasarımı, davranışsal madencilik gibi birçok teşvik mekanizması ile kullanıcılara daha kaliteli oyun deneyimleri sağlar. Ayrıca; WINk, geliştiricilerin dApps oluşturmalarına ve kullanıcıların aktif olarak katılmalarına olanak veren bir ekosisteme sahip. WINk platformunun amacına gelecek olursak, yüksek kalitede dApp’ların uygun tanıtımı ile piyasada lider blockchain oyun platformu olmak.

WINk’ın Farklılıkları

WINk, TRON tabanlı olduğu için kullanıcılara daha benzersiz bir oyun deneyimi sunar. WINk platformunda diğer oyun platformlarının aksine, yer alan oyunların denetlenebilir akıllı sözleşmeleri bulunacak. Ayrıca, oyunların çoğunluğunda paranın kontrolünün tam olarak kullanıcıda olmasını sağlar. WINk, toplum için özel etkinlikler düzenleyecek. WINk platformu, şeffaf dApp’ları dağıtıp fonların kontrolünü kullanıcılara vererek kullanıcıya odaklanır. WINk ekibine göre, WIN tokeninin sunduğu olanaklar VIP kullanıcıların ilgisini çekecek ve bu sayede platform; sadık, kararlı hayran kitlesine sahip olacak.

WIN Tokeni

WINk platformunun TRON Blockchaini üzerine kurulu olduğunu söylemiştik. TRON blockchaini üzerine kurulu olan WIN tokeninin yardımcı programı TRC-20’dir. WIN tokeni, kullanıcıların ve geliştiricilerin aktif kullanımını teşvik eder. WIN tokeninin kullanım durumlarından kısaca bahsedelim.

Advertisement

1. Win Power

WIN tokenine sahip olan her bir kullanıcıya, sahip olduğu tokenler için Win Power verilir.

2. WIN Drop Staking

WIN Drop üzerinden gerçekleştirilen bu işlemde WINk platformuna bağlı olan bütün dApp’lar, WIN tokene sahip kişiler ile kazançlarının belli bir bölümünü paylaşır.

3. Yönetim Hakları

Kullanıcılar, WINk platformunun yönetim mekanizması ile gelişimini etkileyebilir.

4. WIN Tokenini Elde Tutmanın Yararı

Kullanıcılar, ellerinde tuttukları WIN token oranı ile işlem maliyetlerini azaltabilir.

5. Özel Deneyimler ve Fırsatlar

Kullanıcılar WIN ile ünlü poker turnuvalarına katılabilir ya da özel araba eşantiyonlarına katılabilir.

6. Oyun Borsaları

WINk platformunda yüksek hacimli oyuncular ve dApp’lar her işlemde birçok avantaj sahibi olurlar. Avantajlardan bazıları; doğrudan indirimler, hızlandırılmış madencilik oranları ve arttırılmış ödemeler vb.

WIN tokeni için toplanan fonlar bugün hala kullanılmış değil. Fakat, tahmin edilen 18 aylık bir nakit kullanımı yaklaşık olarak 5 milyon dolar. Toplanan fonların %4’ü ekipman ve yazılım için,%5’i operasyonel maliyetler için, %55’i FTE ekibi maliyetleri için, %13’ü lisans için, %3’ü ürün geliştirmeleri için, %5’i ortaklıklar aynı zamanda toplum gelişimi için, %15’i ise pazarlama için harcanacak.

WINk Platformunun Geleceği

WINk platformu, 2019 yılının sonlarında oyun lisanlarını alıp WINk Sports resmi sürümünü başlatmayı planlıyor. Bunun yanında tabii ki daha çok dApp ile ortaklık yapmayı ve kullanıcı hiyerarşi sistemlerini test edip geliştirmeyi de planlıyor.


Leave A Reply