Verge coin ilk olarak 2014 yılında DogeCoinDark adı altında işleme açılmıştır. 2016 yılına gelindiğinde ise isim değişikliği ile Verge adını alıp kullanıcılarına işlem sağlamaya devam etmiştir.

Verge, blockchain’in teknolojisi üzerine kurulu, merkezi olmayan ve bütün geliştiricilere açık bir altcoindir. Verge’yi öne çıkaran özelliklerinin başında mahremiyet, gizlilik gelmektedir. Verge, TOR ve I2P gibi gizlilik odaklı ağları kullanarak bu öne çıkan özelliğini sorunsuz bir şekilde sürdürmektedir.

Sizler de biliyorsunuz ki Bitcoin’in en önemli sorunlarından biri gizliliktir işte Verge coin de bu sorunu gidermeye çalışan coinlerden biridir. Yine biliyorsunuz ki Verge gibi bu soruna odaklı çalışan birçok altcoin mevcuttur. Peki Verge’yi bu coinlerden ayıran özellikler nelerdir?

Verge’yi rakiplerinden ayıran özelliklerin başında hızı gelmektedir. Verge’nin block süresi otuz saniyedir. Bu süre Bitcoinde on dakika, en sıkı rakiplerinden ZCASH’de ise iki buçuk dakikadır. Buradan da baktığımızda Verge’nin hız konusundaki gücü çok açık bir şekilde görülmektedir. Rakiplerinden bir diğer farkı ise on altı milyar beş yüz elli beş milyonluk maksimum arz oranıdır ve bu rakam da rakipleri ile kıyaslandığında oldukça fazladır. Örneğin, Monero’da on beş buçuk milyon, Zcash’de yirmi bir milyon olan maksimum arz oranı Verge’nin ne denli muazzam bir sirkülasyonu olduğunu açıkça gösterir. Verge Coin’in rakiplerinden bir diğer farkı da işletmelere ya da bireysel kullanıcılara tanıdığı esnek ödeme hizmetleridir.

Sizlerde hızlı, güvenilir, gizli ve düşük ücretli işlemler için Verge Coin’i birçok yurtdışı merkezli kripto para borsasından temin edebilirsiniz.

Advertisement

Leave A Reply