Vakıfbank Korona Virüsü Günleri Kredisi Online Başvurusu ve Özellikleri

0

Korona virüs günlerinde Vakıfbank üzerinden 6 ay geri ödemesiz 36 ay vadeli kredi kullandırıyor. İşte hızlı bir şekilde Vakıfbank kredisine başvurma

Vakıfbank Logo

Olağanüstü günlerden geçtiğimiz bugünlerde 3 kamu bankası 5000 TL altı kazancı olan hanelere kredi desteği verme karar aldılar. İşte detaylar…

Kamu bankalarının başlattığı uygulama ile hane halkının geliri 5000 TL altında ise sadece bir kamu bankasına başvurup kredi kullanabiliyorsunuz. Vakıfbank’ın web sitesinde çok fazla bilgiye ulaşamadık ncak bu kredilere başvurular 1 Nisan 2020 tarihi itibari ile başlamış durumda.Bu krediye şubeler üzerinden başvurulabileceği gibi SMS ile de başvurabilirsiniz.

Kamu bankalarından ‘koronavirüs’ kararı: Kredi borçlarını ertelediler

İşte SMS ile Vakıfbank Korona kredisine başvuru…

Hemen aşağıdaki formatta bir SMS mesajı hazırlayın ve 5724’e gönderin. Kredi başvurunuzun olumlu ya da olumsuz bir şekilde olup olmayacağı size yine SMS ile bildirilecek.

“Destek” “TC Kimlik No” “Hane Geliri”

Örnek SMS : DESTEK 12345678901 2300

Bizler örnek olsun diye 1 Nisan tarihinde bir SMS gönderik. Gönderir göndermez bizlere şu şekilde bir cevap geldi.

“Bilgilendirme : Kredi başvurunuz değerlendirmeye alınmıştır. Başvurunuzun sonucu ile ilgili olumlu veya olumsuz tarafınıza bilgi verilecektir. Olumlu olması durumunda Vakıfbank Mobil/ İnternet Bankacılığı ve Çağrı Merkezi kanallarımızdan kredinizi kullanabilirsiniz.”

Bu yazıyı yazarken yaklaşık olarak 26 saat olmuştu kredi başvurusu yapalı ancak muhtemeldir ki yoğunluk sebebi ile ne olumlu ya da olumsuz bir haber bizlere gelmedi.

Dilerseniz Vakıfbank Müşteri Hizmetlerini arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Lütfen son çare olarak Vakıfbank şubelerine gidelim. Bugünlerde hepimizin olabildiğince evde kalmaya ihtiyacı var.


Leave A Reply