Tokenshuffle Nedir? Nasıl Alınır ve Satılır? Özellikleri Nelerdir?

0

Tokenshuffle, yatırımcıların fonlarını diğer yatırımcıların fonlarıyla hızlı bir şekilde takas etmesini sağlayan bir uygulamadır. Tokenshuffle, kullanıcı hesapları arasında rastgele bir bağlantı yolu oluşturur.

Bitcoin Doğru Zamanda Nasıl Alınır? Bu işin taktiği var mı?

Kaynak : pixabay.com

Tokenshuffle uygulaması, ilk olarak akademik bir çalışmadan esinlenerek başlatılmıştır. Uygulama NXT blok zincirine bağlı olarak başladı ve bazı güven sorunlarını çözmeyi amaçlamaktadır. Müşteri cüzdanlarında, takas işleminin yürütülmesini kolaylaştıracak bir arayüz bulunur. Takas işlemi; NXT ve diğer kripto paralar kullanılarak yapılabilir.

TokenShuffle İşlemi Nasıl Yapılır?

Herhangi bir cüzdan hesabı; takas edilecek miktarı, takas işlemine dahil olacak kişileri ve takas işlemi için bir son tarih belirleyerek takas işlemini gerçekleştirebilir. Takas işlemi yapılırken shufflingCreate API adı verilen bir yazılım kullanılmaktadır. Takas işlemi manuel olarak da yapılabilmektedir. Takas işlemini manuel olarak yapmak için shufflingRegister (yaratıcılar haricideki hesaplar için), shufflingProcess ve shufflingVerify veya shufflingCancel yazılımları kullanılabilir. Takas işleminin karmaşıklığından ve zaman limitlerinden dolayı takas işlemini manuel olarak gerçekleştirmek neredeyse imkânsızdır. Dolayısıyla takas işlemi takası başlatan kişi tarafından startShuffler API adı verilen bir uygulama ile başlatılır.

TokenShuffle Hakkında Ek Bilgiler

Takas işlemi bir kere başlatıldıktan sonra takası başlatan kişi, takas sürecini takip eder ve takas süreci ile ilgili gerekli işlemleri yapar. Blok zincirindeki her nokta için sadece 1 takas işlemi başlatılabilir. Bir noktada başlatılan takas işlemine ise 100’e yakın kullanıcı katılabilmektedir. Takas işlemine katılabilmek için en az 1000 NXT veya dengi kripto para takas işlemine sokulmalıdır. Takas işlemi sorunsuz bir şekilde sonuçlandığı zaman takas edilen miktar alıcının ya da alıcıların hesaplarına otomatik olarak aktarılır. Bitmiş takas işlemleri, blok zincirlerinin veri tabanlarından otomatik olarak silinir.

Kripto Paralar

Kaynak : pixabay.com

Tokenshuffle Hakkında Uyarılar

Takas işlemine alıcı olarak katılan hesap, yeni açılmış bir hesap olmalıdır. Katılımcılar, aktarılan fonların güvenliği için bir şifre oluşturmalıdır. Bu evre güvenlik açısından çok önemlidir. Aksi taktirde fonların çalınma ve kaybolma riski de bulunmaktadır.

Advertisement

Bir kullanıcı takas işlemi başlattığında veya mevcut olan takas işlemine katılım sağladığında blok zincirindeki noktayı kullanan hesaplar ve takası yapan kişiler online olarak kalmalıdır.


Leave A Reply