Tierion (TNT) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

0

Tnt coin, saklanması önemli olan değiştirilmemiş doğru olan bilgilerin ya da belgelerin orijinal ve güvenilir olan kopyalarını da içerisinde barındıran, bunun gibi birçok dokümanı blockchain üzerine kaydedip kullanıma sunan bir platformdur.

Tierion (TNT) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

TNT Chanpoint

Tierion, verilere zaman damgası koyarak verinin güncelliğini ve güvenilirliğini arttıran bir yazılımdır. Bu verilerin güncellenebilir olması ise Chanpoint adlı yazılımla destekleniyor.

Ayrıca; Tierion, yakın bir tarihte Philips Blockchain lab ve Microsoftla ortaklık kurdu. Elbette, platform anlaşma sağladığı birçok büyük firma dışında halihazırda veri güvenliği için de birden fazla firma ile test anlaşmaları imzaladı.

Bildiğiniz gibi; iletmeler, her kişinin doğruluğunu rahatça ispatlayabilmesi için yapılan sözleşmeler vb. önemli olan belgeleri koruma altına alır ve noterden geçirir. Ancak, dijital olan verilerin korunması için herhangi bir evrensel eşdeğerlik bulunmamaktadır. Tierion ise internet için bir prova motoru sağlayarak bu sorunu ortadan kaldırır. Veri oluşturulduğu zaman bağımsız bir şekilde kanıtlanmasını ve güncellenebilir olmasını sağlayan ise Chanpoint yazılımıdır. Chanpoint’in kullanılma amacı, büyük ölçekte çalışan veri doğrulaması için evrensel bir platform olan Tierion Network uygulamasını başlatmak.

Advertisement

Özellikleri

TNT’nin kullanıcılara garanti ettiği şeylerden biri, maliyetsiz bir şekilde çekirdek’e sınırlı sayıda veri gönderebileceğini taahhüt etmesi. Tabii, Microsoft ile olan bağlantısı bu noktada büyük önem taşıyor. Bitcoin’in sorunlu olan noktasını oldukça iyi bildikleri için kendilerine ait olan niş alanı doldurma stratejisi ile iyi bir çıkış yapacakları düşünülüyor. TNT, kullanım ömrü ve üretim faaliyetleri bakımından da oldukça iyidir. Biraz önce de bahsettiğimiz gibi, Chanpoint sayesinde de çok iyi bir doğrulama sistemi vardır. TNT coin’de her bir blok kullanıcısına özel bir anahtar ile bağlanır. Ayrıca, Bitcoin ve Ethereum için dönemsel olarak bağlantı sağlayabilir.

TNT Token Dağıtımı

TNT’nin sadece 360 milyonu kamuya açık ve yaklaşık %35’i Tierion’un kendi içinde stratejik bir biçimde dağıtılmakta.

Sonuç olarak; Tierion, birkaç yıllık geçmişi bulunan ve elinin altında hazırda birden fazla başarılı teknoloji bulunan bir şirkettir. Şirket, teknolojisini daha da ileri taşımak amacıyla sektörde yer alan başlıca isimler ile çalışmış ve gelişimini sürdürmüştür.


Leave A Reply