Tether Wallet Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

0

Bildiğiniz gibi; Tether, USD ve Euro dahil gerçek varlıklar tarafından desteklenen bir belirteçtir. Bir Tether, yaklaşık olarak bir ABD Doları’na eşittir.

Tether platformunun rezerv hesabındaki gerçek varlıklarla %100 desteklenir. Gerçek dünya para birimine demirlenmiş ya da bağlı olan Tether, kripto para birimlerinin dalgalanmasından koruma sağlar.

Borsalar, cüzdanlar, ödeme işlemcileri, finansal hizmetler ve ATM’ler de dahil olmak üzere işletmelerin blok zincirlerde fiat destekli tokenleri kolayca kullanmasını sağlayan Tether, Blockchain teknolojisini kullanarak alternatiflerin maliyetinin bir kısmı için dijital tokenlerin küresel olarak, oldukça hızlı ve güvenli bir biçimde kişiden kişiye depolamanızı, göndermenizi ve almanızı sağlar. Ayrıca, Tether’ın platformu her zaman tamamıyla şeffaf olacak biçimde tasarlanmıştır.

Tether Logo

Kaynak : tether.to

Bugün sizlere bahsi geçen kripto para biriminin dijital cüzdanını anlatacağız. Tether’ın depolanması için bir USDT cüzdanı oluşturmak istiyorsanız, resmi cüzdanlarını kullanabilirsiniz. Tether’in Geliştiricileri, ilk olarak yatırımcıların madeni paralarını saklaması için kendi yazılımlarını oluşturmayı planladılar. Bunun ardından Tether Cüzdan, USDT’yi Android ve iOS uygulamalarında depolamak için geliştirilen resmi bir yazılımdır. Başlıca avantajları; kolay kullanım, güvenlik.

Tether Cüzdan, USDT tokenlerini saklamanın en kolay yolu olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik; Tether, banka hesabı verilerini belirtmeden dolar cinsinden transferlere olanak tanır, bu da işlemlerin anonim ama güvenli olmasını sağlar.

Advertisement

Leave A Reply