TEB Kredi Kartı İşlem Dekontu Nasıl Alınır?

0

TEB kredi kartı işlem dekontu almak isteyen müşterilerin yaşadığı en büyük sorun işlem dekontu alamamaktır. TEB kredi kartınızla bir işlem yaptıysanız ve dekonta ihtiyacınız varsa bu dekontu alamayabilirsiniz.

TEB kredi kartı kullanıcıları yaptıkları herhangi bir işlemin dekontunu alamamaktadırlar. Bu işlem fatura ödeme, aidat ödeme, TL yükleme ya da bunun gibi herhangi bir işlem olabilmektedir. Bu işlemleri TEB mobil bankacılık uygulaması üzerinden, TEB internet bankacılığı üzerinden ya da telefon bankacılığı aracılığıyla yaparsanız bu işlemlerin dekontlarını almanız mümkün olmamaktadır.

Teb LOGO

TEB kredi kartınızla yaptığınız işlemlere ait dekontları almak için TEB mobil bankacılık uygulamasına ya da TEB internet şubesine girdiğinizde Kartlar > Dönem İçi İşlemler bölümüne girerek dönem seçtiğinizde sistem size dönem içinde yaptığınız işlemleri getirir. İşlemin üstüne tıkladığınızda hiçbir şey olmaz. Yani bu işleme dair herhangi bir ayrıntı göremezsiniz. Sadece döneme ait ekstreyi görüntüleyebilirsiniz. Ancak bu ekstrede yer alan ödeme ve benzeri işlemler dekont yerine geçmemektedir.

TEB kredi kartı ile her gün pek çok kişi işlem yapmaktadır. Eğer işleminizi ATM’den yaparsanız makbuz almanız mümkün olabilir Ancak yine de bir dekont alamazsınız. Bu nedenle yaptığınız ödemelerden herhangi biri için dekonta ihtiyacınız olduğunda TEB müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisinden yardım almanız gerekir. Ayrıca TEB şubelerinden birini ziyaret ederek yaptığınız işlemlere dair dekont almak istediğinizi belirtebilirsiniz.

TEB kredi kartları Bonus özellikli kredi kartlarıdır. Bu kredi kartlarını kullanan çok sayıda öğrenci ve çok sayıda müşteri vardır. Üstelik bankadan aldığınız herhangi bir indirim paketi ya da buna benzer bir hizmet paketi yoksa bu kredi kartları için yıllık aidat yani kullanım ücreti ödemeniz zorunludur. Bu kredi kartlarıyla su, elektrik, telefon, doğalgaz, internet faturalarınızı ödeyebilir ayrıca hattınıza TL yükleyebilirsiniz. Ancak herhangi bir durumda bu işlemlerin dekontuna ihtiyacınız olduğunda bunu mobil bankacılık uygulamasından ya da internet şubesinden almanız mümkün olmamaktadır.

Bankanızın mobil bankacılık uygulamasından ya da internet şubesinden yaptığınız herhangi bir işlem için dekont almanız şart değildir. Ancak buna ihtiyacınız olabilir. Eğer bankada bulunan vadesiz mevduat hesabınız üzerinden bir işlem yaptıysanız bu işlemin dekontunu alabilirsiniz. Bunun için geçmiş işlemlerinize gitmeli ve işlemin üstüne tıklamalısınız. Sistem size bir uyarı penceresi gösterecek ve dekont isteyip istemediğinizi soracaktır. Eğer dekont istediğinizi belirtirseniz bunu sizin bankada kayıtlı e-posta adresinize gönderecektir.

Kredi kartı ile yapılan işlemler son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Pek çok kişi vergi ödemelerini, sigorta prim ödemelerini ve benzeri birçok ödemeyi kredi kartı ile yapmaktadır. Bu yüzden ödeme işlemleri için dekont almak çok büyük önem taşımaktadır. Siz de birçok ödemenizi kredi kartınızla yapıyorsanız ve dekonta ihtiyacınız olduysa bunun için müşteri hizmetlerinden yardım almalısınız. Ayrıca TEB şubelerini de ziyaret alabilirsiniz.

Yorum Yazmak İstermisiniz?