TEB – Kredi Borcu İçin Borç Transfer Kredisi – 2019

0

TEB Bankasının reklam kampanyası ile tanıtmış olduğu borç transferi kredisi kredisi özellikleri ve başvurusu ile ilgili bilgiler.

TEB - Kredi Borcu İçin Borç Transfer Kredisi

TEB Borç Transfer Kredisi Nedir?

TEB Borç Transfer Kredisi TEB haricindeki diğer bankalarda yer alan kredi borçlarınızın tek bir çatı altında toplanarak TEB bankasında toplanmasını ifade eder. Biraz daha açacak olursak eğer diyelim ki 5 bankaya kredi ve kredi kartı borcunuz var ve ödeme sıkıntısı içindesiniz. TEB Borç Transfer kredisi ile bu beş bankaya olan borcunuz TEB tarafından kapatılıyor ve sizler bu 5 banka borcunu tek bir kredi olarak TEB’e ödemeye başlıyorsunuz.


TEB Borç Transfer Kredisi Şartları Nelerdir?

Şartlar ilk etapta 60 ay vade ve %1,69’dan başlayan faiz oranları olarak TEB tarafından ilan edildi. Burada önemli olan mesele %1.69’dan itibaren başlayan faiz oranları olarak açıklanması. Yani alacağınız kredinin miktarı ve vadesine göre faiz oranı yukarılara çıkabilmektedir.

Bu sebeple kredi kullanmadan önce mutlaka TEB ile bu konuda mutabakat sağlanmalı ve kullanacağınız miktara göre ortaya çıkan faiz oranına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Aşağıda TEB’in ilan ettiği örnek bir ödeme tablosu yer alıyor. Ancak bu ödeme tablosu en alt baremden yani %1.69’dan hesaplanmış.

Örnek Ödeme Tablosu


TEB Borç Transfer Kredisi Bana Çıkar mı?

Bana Kredi Çıkar mı?

Bunu gerçekten bilemeyiz. Ancak findeks kredi notunuzu öğrenerek bankaya başvurmadan önce bir firkir sahibi olabilirsiniz. Fİndeks kredi notunuzu öğrenmek için buraya tıklayıp Findeks üzerinden öğrenebilir ya da sürekli çalıştığınız bankanızdan Findeks kredi notu raporunu (ücretlidir) talep edebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Aslına bakarsanız eğer çok zorda değilseniz yeni bir kredi almak pek de mantıklı değil. Ancak çok zor durumda kalmışsanız borç transfer kredisi kullanmanızı tavsiye ederiz.


TEB Borç Transfer Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB Şube

Bu konuda tek bir adres var. O da TEB şubeleri. Dilerseniz TEB şubelerine uğramadan önce TEB Müşteri hizmetleri üzerinden de bilgi alabilirsiniz ancak Borç Transfer Kredisi gerçekten kullanmak istiyorsanız hemen hiç vakit kaybetmeden en yakın şubeye uğramanızı tavsiye ederiz. TEB Şubelerinin adresleri için buraya tıklayabilirsiniz.


TEB Borç Transfer Kredisi İçin Aylık Ne Kadar Geri Ödeme Olacak?

10.000 TL için 60 ay vadede %1,69 faiz oranı ile ayda 289,63 TL ödenecek. Ancak dediğimiz gibi banka faiz oranları için %1.69’dan başlayan faiz oranları ile demiş. Net ödeyeceğiniz rakam için en yakın TEB şubesine uğramanız gerekmektedir.

Yorum Yazmak İstermisiniz?