TEB Kira Finansmanı Kredisi

0

Kira ödemenin zor olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle ödediğiniz kira tutarı yüksekse bu ödemeyi yapmak çoğu zaman çok zor hâle gelebilmektedir. Bu yüzden TEB sizin işinizi kolaylaştıracak kira çözümleri sunuyor. Kiranızı yıllık ödüyorsanız TEB’den Kira Finansmanı Kredisi alabiliyorsunuz. Kira Finansmanı Kredisi yüzde 1,20 faizle verilmekte. Bu kredinin geri ödemesini isterseniz 12 ay takside bölebilirsiniz.

İsterseniz ödemelerinizi 3 ay ertelemeli şekilde de yapabilirsiniz. TEB size kiranızı yıllık olarak ve kolayca ödemeniz için avantajlı ödeme şekilleri sunuyor. Üstelik Kira Finansmanı Kredisinin kredi tahsis ücreti de bulunmuyor. Ancak TEB Kira Finansmanı Kredisi geri ödemesi için en fazla 12 ay vade veriyor. Yine de bu durum Kira Finansmanı Kredisinin avantajlı olma özelliğini değiştirmiyor. Üstelik kredi tahsis ücretinin olmaması kiracıların işini oldukça kolaylaştırıyor.

Kira Finansmanı Kredisi Özellikleri

Kira Finansmanı Kredisi TEB tarafından sadece ev sahiplerine değil iş yeri sahiplerine de sunulan bir kredi olarak öne çıkıyor. İş yeri kiralık olan kişiler çoğunlukla kiralarını yıllık ödüyorlar. Bu kredi iş yerine kira ödemek zorunda olan işletmelerin çok işine yarayacaktır. Bu sayede işletmeler TEB’den Kira Finansmanı Kredisi alarak bunu iş yeri sahibine ödeyebilir ve sonra bankaya taksitlerini düzenli olarak ödeyebilirler. Bu taksitleri ödemek işletmeleri zorlamayacaktır.

Ev sahiplerine aynı şekilde kirayı yıllık olarak ödemek zorunda kalan kiracılar, TEB’den Kira Finansmanı Kredisini alarak ev sahiplerine verebilir ve sonra taksitleri bankaya ödeyebilirler. Her durumda da krediyi alanların taksitleri 3 ay erteleme olanakları bulunmaktadır. İsterseniz 3 ay erteleme olanağınızı kullanabilir ya da taksitleri doğrudan ödemeye başlayabilirsiniz.

TEB Kira Finansmanı Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB Kira Finansmanı Kredisi almak için yapmanız gereken şey TEB şubelerine başvurmaktır. Ancak şu anda TEB tarafından sunulan bu avantajlı kredi kampanyası sadece dokuz ilde geçerlidir. Bu kampanyadan muhakkak kirasını yıllık ödemek zorunda kalan pek çok kiracı yararlanmak isteyecektir. Ancak şu anda TEB tarafından açıklanan bir bilgi yoktur.

TEB Kira Finansmanı Kredisi kampanyasından yararlanabilecek iller Adana, Aksaray, Karaman, Kayseri, Konya, Mersin, Nevşehir, Niğde, Osmaniye şeklinde sıralanmaktadır. Ayrıca TEB Kira Finansmanı Kredisi için websitesinin ilgili sayfasında örnek bir ödeme tablosu da paylaşmıştır. Buna göre Eğer 3000 TL kredi alırsanız bu krediye 12 ay vade verilecektir. Krediye uygulanan aylık faiz oranı yüzde 1,20 olarak belirlenmiştir. Aylık taksit tutarı 274,01 TL’dir. Ancak 12 ay geçerli olan bir hayat sigortası yaptırmanız zorunludur. Bunun ücreti de 134 TL’dir. Yazımızda da söz ettiğimiz gibi Kira Finansmanı Kredisinin dosya masrafı yani kredi tahsis ücreti bulunmamaktadır.

Yorum Yazmak İstermisiniz?