TEB Kadına Değer Sigortası Nedir ?

0

TEB kadına değer sigortası, kadınların kendilerini sigortalamalarını sağlayan özel bir sigorta türüdür. Ancak bu sigortanın kapsamı diğer tüm sigortaların kapsamından farklıdır. Kadına Değer Sigortası kadınları sadece belirli kadın hastalıklarına yakalanmalarına karşı sigortalamaktadır. Kadına Değer Sigortası hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kadına Değer Sigortası Kadın Hastalıklarına Karşı Sizi Sigortalar

Kadına Değer Sigortası sizi yakalanabileceğiniz kadın hastalıklarına karşı sigortalamaktadır. Bu sigortayı yaptırdığınız zaman hem hastalıklara yakalandığınızda tedavi masraflarınızı TEB karşılar hem de size danışmanlık hizmeti vererek manevi destek sunar. Bu sayede hem maddî hem de manevî destek almış olursunuz.

Kadına Değer Sigortası sizi belirli kadın hastalıklarına karşı sigortalar. Bu hastalıklar belirlidir. Aralarında sadece kadınların yakalandığı kanser türleri ve tümörler bulunmaktadır. Bu hastalıklardan birine yakalanmanız hâlinde sigortanız sayesinde tedavi masraflarını karşılamanız mümkündür. Ayrıca sizin vefatınız ya da daimî olarak sakat kalmanız durumunda ailenize tazminat ödenmektedir.

Kadına Değer Sigortası Kapsamı

Kadına Değer Sigortasının süresi bir yıl olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu sigortadan yararlanabilmeniz için yaşınız en az 18 en fazla 50 olmalıdır. Yani yaşınızın 50’nin üstünde olması hâlinde bu sigortaya girmeniz mümkün değildir. Bu sigortadan yararlanabilmeniz için belirli hastalıklara yakalanmış olmanız şarttır. Yani belirtilen hastalıkların dışında bir hastalığa yakalanmanız durumunda sigortadan yararlanmanız mümkün değildir. Bu sigortayı başlattıktan sonraki ilk 90 gün içinde hastalığınız için bir ödeme almanız da aynı şekilde mümkün olmamaktadır. Belirtilen hastalıklardan biri söz konusu olduğunda banka size 30 gün sonra ödeme yapmaktadır.

TEB Kadına Değer Sigortasını yaptırdığınızda sadece maddî değil aynı zamanda manevî destek de alırsınız. Bu destekler psikolojik danışmanlık, diyetisyen ve sağlıklı beslenme danışmanlığı, mamografi indirimli kurumlar bilgi servisi ve telefonla haftanın yedi günü, 24 saat boyunca hizmet veren yeni doğan bakım bilgi hizmetleridir.

TEB Kadına Değer Sigortası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kadına Değer Sigortası başvurusu yapmak ve bu sigortadan yararlanmak için yapmanız gereken şey size en yakın TEB şubesine gitmek ve Kadına Değer Sigortası başvuru formunu doldurmaktır. Ancak elbette bu sigorta için ödemeniz gereken aylık primler konusunda öncelikle bilgi almalısınız.

Kadına Değer Sigortası kapsamında yararlanabileceğiniz üç farklı paket mevcuttur. Bu paketlerin tutarları birbirinden farklıdır. Paket tutarları hastalıkların teminat tutarlarına ve aylık prime göre değişmektedir. Kadına Değer Sigortası paketlerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kadına Değer Sigortası Paket 1: Sigorta kapsamında olan hastalıklardan birine yakalandığınızda size 15 bin TL ödeme yapılır. Vefat etmeniz durumunda kanunî varislerinize ek 15 bin TL ödeme yapılır. Sigorta primi yıllık 144 TL, aylık 12 TL’dir.

Kadına Değer Sigortası Paket 2: Sigorta kapsamında olan hastalıklardan birine yakalandığınızda size 30 bin TL ödeme yapılır. Vefat etmeniz durumunda kanunî varislerinize ek 15 bin TL ödeme yapılır. Sigorta primi yıllık 204 TL, aylık 17 TL’dir.

Kadına Değer Sigortası Paket 3: Sigorta kapsamında olan hastalıklardan birine yakalandığınızda size 60 bin TL ödeme yapılır. Vefat etmeniz durumunda kanunî varislerinize ek 15 bin TL ödeme yapılır. Sigorta primi yıllık 300 TL, aylık 25 TL’dir.

Yorum Yazmak İstermisiniz?