TEB Fırsat Hesap Nedir?

0

TEB Fırsat Hesap nedir. TEB Fırsat hesap açmak için minimum tutar, ek faiz elde etmek için yapılması gerekenler ve diğer özellikler hakkında bilgi.

Teb LOGO

TEB Fırsat Hesap tasarruflarını (küçük tasarruflar için uygun değildir) günlük olarak değerlendirmek isteyen ve değerlendirme yaparken kur bazında dönüşüm yapıp fırsat yakalamak isteyen ve vadesiz hesabında ki tutardan da fazi elde edebileceğiniz bir hesap türüdür. TEB’in tanıtım cümlesinde de belirttiği gibi piyasadaki yatırım fırsatlarını kaçırmak istemeyen kişiler için.

TEB Fırsat Hesap Özellikleri

TEB Fırsat hesap açılışında ilk 1 ay hoşgeldin faizi uygulanacaktır. Sadece TL değil USD / Avro ve GBP için de açacağınız Fıırsat Hesaplar için hoş geldin faizinden yararlanabileceksiniz.

Fırsat Hesap açılış minimum tutarı biraz yüksek : 100.000 TL / 50.000 USD / 40.000 EUR / 30.000 GBP olarak belirlenmiş.

TEB Fırsat Hesap açılışını sadece bireysel müşteriler yapabilmektedir. Fırsat Hesap için başka TEB hesabından birikim talimatı verebilirsiniz ancak kredi kartındasn TEB Fırsat hesap için birikim talimatı veremezsiniz.

Fırsat Hesap üzerinden düzenli otomatik ödeme talimatı verilememektedir.

Fırsat Hesap üzerinden yapacağınız havale ve EFT işlemlerinden herhangi bir ücret alınmayacaktır.

TEB Fırsat Hesap İle EK Faiz Kazanma Şartları:

Fırsat hesabınıza bağlı olan vadesiz hesabınız hergün otomatik olarak saat 23:00’de kontrol edilecek ve en az 50.000 TL olması durumunda ek faiz verielcektir olmaması durumunda ise Vadesiz Hesabınıza Fırsat Hesabınızdan aktarım yapılarak tutara tamamlanacak ve bu şekilde faiz kazanımı elde edeceksiniz.

Ancak vadesiz hesabınıza aktarım yapılmöası sonrası eğer hesabınızda 100.000 TL / 5000 Dolar / 40.000 Avro ya da 30.000 GBP altında oluyorsa aktarım yapılmayacaktır.

Güncel faiz oranları ile güncel para limitlerine ulaşmak için buraya tıklayıp TEB Fırsat Hesap sayfasını inceleyebilirsiniz.

Yorum Yazmak İstermisiniz?