Taşıt Kredisi Dosya Masrafı Ne Kadar?

0

Gündelik ihtiyaçlar arasından en önemli konulardan birisi araçtır. İnsanları yol zahmeti ve çilesinden kurtaran araç ihtiyaçları bir çok alanda geçerli olmak suretiyle insanları bir çok önemli zamandan kurtarmaktadır. Özellikle çalışan kişiler için olmazsa olmazlardan birisi olan araçlar hakkında insanlar araştırmaya koyulmuş ve bu konuda taşıt kredisi çekmeye karar vermiştir. Araştırmaları sonucunda dosya masrafının yüksek olduğunu duyan kişiler empati yaparak endişe duymaya başlamış ve bu konuda taşıt kredisinin dosya masrafının ne kadar olduğu hakkında net bir bilgiye ulaşmak adına araştırmalar yaparak söylenenlerin doğruluğuna inanmak istemişlerdir.

İnsanların taşıt kredisi başvurusundan önce kredi notu puanını öğrenmeleri kendileri açısından şart olmuş taşıt kredisi alıp alamayacakları konusunda net bir delil olmuştur. Bankalar denetleme kurulunca oluşturulmuş ve geliştirilmiş bu sistemde herkesin kredi notu puanı net bir şekilde sistemde gösterilmektedir. Kişiler başvuru öncesinde kredi notu sorgulama işlemi yaparak güncel durumu öğrenerek hareket etmektedirler. Ki bu konuda bankalar tarafından yüksek dosya masrafı ödeyerek mağdur olmak istememektedirler. Çoğu bankalarda görülen ve yapılan kampanyalarda dosya masrafsız taşıt kredisi altında yapılan pazarlama stratejisinde dosya masrafı tamamen faizlerden alınabilmektedir. Haliyle uzmanlarımız bu konuda kişilerin doğru bir inceleme ve araştırma yaparak bankadan, bankaya kıyaslama gerçekleştirerek karar vermelerini önermektedir.

Taşıt kredisi adı altında gerçekleşen dosya masrafından kurtulmak isteyen kişiler orta ve yüksek sınıflarda olan bir aracı satın alacaksa öncelikle alacağı araca ait yetkili satıcıya gitmesini ve şartları öğrenerek dosya masrafının olup, olmadığını sorarak kendilerini garantiye almaları bu sorunu kökten çözmüş olacaktır. Yetkili bayi öncelikle bu soruya cevap vermeden kredi notu sorgulama işlemi yapacak eğer kredi notu uygunsa konuyla alakalı çalışma başlatıp tüm şartları taşıt kredisi alacak kişiye belirtecektir. Piyasa genelinde pazarlamaya sunulan taşıt kredisinin %90’ında dosya masrafı mevcuttur. Ancak sizin için önemli olan dosya masrafsız taşıt kredisi alabilmektir.

Yorum Yazmak İstermisiniz?