Sinovate; eşsiz ve modern blockchain ürünleri, çözümleri ve hizmetleri oluşturmayı amaç edinen Eşler Arası kripto para birimi ve ekosistemidir.

Sinovate için herhangi bir ICO, ön satış ya da premire yapmadan direkt olarak piyasaya çıkarılmıştır. Sinovate, Proof of Work algoritması ile çalışıyor ve bu yüzden de madenciliği yapılabilen bir kripto para birimi. Sinovate projesinin asıl amacı, kitlelerin kabulüne giden yolu eşi benzeri bulunmayan yenilikler ve teknolojik gelişmeler ile güçlendirmek. Proje, 2018 yılının Eylül ayında SUQA adı ile açık kaynaklı ve P2P bir kripto para birimi olarak piyasaya sürüldü. Daha sonra projeyi genişletme kararı alınınca SUQA’dan Sinovate’e geçiş yapıldı. Sinovate projesi, kullanıcılara birçok fayda sağlamak için Sinovate Document Verification (SDV), Infinity Nodes, FlashSend, Revolving Sovereignty Votes (RSV) ve FlashSend gibi birbirinden farklı özellikler hayata geçirdi.

Kullanıcılarına en iyi şekilde hizmet edebilmek için blockchain teknolojisini geliştirip benimseyen Sinovate, Sinovate blockchaininin kullanımını bilmeyenlere öğretecek yetenekli ve deneyimli insanlardan oluşan bir ekip oluşturdu. Bu şekilde Sinovate, dijital varlıkların kitlesel olarak benimsenmesini sağlamayı planlıyor. Ayrıca; Sinovate, şeffaflığa önem vererek blockchain kullananların karşılaştığı sorunlara çözümler sunmayı amaçlıyor.

Sinovate Projesinin Özellikleri

1. X25X Algoritması

X25X algoritması; ASIC, FPGA ve Quantum dirençli şekilde algoritma zincirine SWIFFTX eklenerek geliştirilmesi sayesinde Sinovate, her kullanıcıya merkezi olmayan ve eşit olanak tanıyabilen bir konsensüs mekanizmasına sahip.

2. Proof of Burn

Proof of Burn, niyeti kötü olan kullanıcıları zorlayarak ağın güvenliğini sağlıyor.

Advertisement
3. Infinity Nodes

Amacı var olan finansal faiz sistemlerini değiştirmek olan Infinity Nodes, masternode sisteminin evrimleşmiş halidir. Infinity Nodes, yüksek enflasyon sorununa çözümdür.

4. IDS

Devrim niteliğinde olan bu özel ağ mekanizması, Sinovate’deki kullanıcıların gelecekte dosyalarını geri alabilmek ve doğrulayabilmek için saklanmasını aynı zamanda da şifreli olan dosyaları anonim olarak gönderebilmeyi sağlar.

5.FlashSend ve ShadowSend

FlashSend ile SIN coinleri çok kısa bir sürede transfer edilir. ShadowSend, kullanıcıların fonlarının kaynağını gizler.

6. Sinovate Document Verification

SDV, her türlü belgelerin doğruluğunu dijital olarak doğrular.

7.Revolving Sovereignty Votes

SIN node sahibi her kullanıcı gelişmelere, yeniliklere ve pazarlamaya 12 ay boyunca oy verebilir. RSV, 12 ayın sonrasında da nodelar ile oylama yapabilmeyi sağlar.

V Label Sertifikası

2018 yılında piyasaya çıkan Sinovate (SIN), Türk kripto para birimi projesidir. Projenin piyasaya sürülmesinin üstünden çok geçmeden Binance’den V Label sertifikası aldı. Sinovate, bu sertifikayı alan ilk Türk kripto para projesidir. V Label sertifikasının ne olduğundan bahsedelim.

V Label sertifikası, Binance tarafından kripto para projelerine verilen önemli bir belgedir. Bu belgenin önemli olmasının sebebi ise V Label sertifikasına sahip kripto para projeleri doğruluğunu garanti etmiştir. V Label, projelerindeki bilgileri güncel tutan ve yatırımcılarını her zaman bilgilendiren kripto para projelerine veriliyor. Aynı zamanda, bu belgeyi alan projeler Binance’in Info sayfasında yer alabilirler.


Leave A Reply