Siacoin (SC) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

0

Blockchain altyapılı olan Siacoin, merkezsiz bir bulut depolama platformudur. Bulut konseptini değiştirmek için yola çıkan ekip, hard diskin en az kullanılan kısmında yer alacak bir depolama marketi geliştirdi.

Elbette bu market, diğer geleneksel bulut depolama platformlarına göre çok daha güvenilir ve daha az masraflı.

Siacoin (SC) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

Nasıl Çalışır?

1. Gizlilik

Sia platformu, dosyalarınızı ilk olarak şifreler ardından merkezsiz bir ağa dağıtır. Şifrelenmiş olan özel anahtarınızı ve tabii kişisel verilerinizi yalnızca siz kontrol edebilirsiniz. Üçüncü kişiler ya da şirketler kesinlikle dosyalarınıza erişemez ya da kontrol edemez.

2. Masraf

Şu anda piyasada var olan bulut depolama platformlarına göre Sia’nın merkezi olmayan bulut depolama sistemi %90 oranında daha az masraflı.

Advertisement
3. Büyük Dosyalar

Sia, boyutları çok büyük olan dosyaları dünyanın birçok yerinde bulunan nodelara dağıtıp depolar. Bu şekilde tek bir noktada sorun çıkarma ihtimalini yok eder.

4. Açık Kaynaklı

İşinde uzman yazılım mühendislerinin katkıda bulunduğu Sia, tamamen açık kaynaklıdır. Yetenekli geliştiricilerle dolu olan ekip de Sia API’ında inovatif uygulamalar geliştirmekle meşgul.

5. Market

Sia marketi, sia blockchain temelli olup kullanıcılara depolama hizmeti sağlayan kişileri bir araya getirir. Bu sayede ortamda bir rekabet oluşur. Bu şekilde kullanıcılar olabilecek en düşük fiyatı öder. Kiracılar Siacoin ile ödeme yapar.

Nereden Alınır?

Madenciliği yapılabilen Siacoin, piyasa değeri en yüksek 58. kripto para birimidir. Şu anda Siacoin, 0.001 dolardan işlem görmekte. Piyasa değeri 144 milyon dolar olan Siacoin’i kripto para borsalarından temin edebilirsiniz.


Leave A Reply