Seyahat Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

0

İş stresinden ve hayat sorunlarından sıkılarak bulundukları şehirden uzaklaşmak ve her şeyi arkalarına bırakmak isteyen kişiler oluyor. Yeni yerler keşfetmek, biraz dinlenmek ve sevdiklerinin yanına gitmek için seyahat ediliyor. Seyahate çıkmak isteyen herkes hayalindeki tatili yaşarken, hiçbir sorun yaşamamayı planlıyor. Bu planların en önemli kısmı Seyahate Sigortası yaptırmakla başlıyor.

Hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatler için uygulanabilen Seyahat Sigortası, seyahat sırasında yaşanabilecek kaza riski, valiz kaybı, hastalıklara karşı koruma sağlıyor. Çok daha güvenilir bir yolculuk ve tatil yapılabilmesini amaçlayan sigorta poliçesinde, bilgi sahibi olunması gereken konular arasında fiyatlar yer alıyor.

Vize Sigortası

Yurtdışı seyahatleri için yapılan Yurtdışı Seyahat Sigortası, özellikle Avrupa ülkelerinin ön koşulu olarak biliniyor. Schengen veya Vize Sigortası olarak biliniyor. Vize Sigortası fiyatları kapsam ve yaşa göre belirleniyor. 65 yaş ve altında olan kişilerin fiyat ödemeleri daha az olurken, 65 yaş ve üzeri olan kişilerin fiyat ödemeleri daha çok oluyor. Vize Sigortası, kısa süreli bir sigorta olmasından ötürü, sigorta primleri büyük farklar göstermiyor. Seyahat Sigortası satın alınırken poliçe başlangıç ve bitiş tarihleri, seyahat edecek kişi sayısı, seyahat edilecek ülkenin vize şartlarına uygun olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Seyahat Sigortası Fiyatları

Sigorta poliçesine eklenen teminat seçeneklerinin sayısı ve türü fiyatı belirleyen seçenekler arasında yer alıyor. Ayakta tedavi kapsamındaki muayene ücretleri, tedavi masrafları, ölüm sonrasındaki defin işlemleri, sigortalı kişinin nakli ve asistanlık hizmetleri fiyata etki eden teminatlar arasında yer alıyor. Bu da demek oluyor ki kapsam genişledikçe fiyatlandırmada değişmeler yaşanıyor. Gidilen şehrin özelliği, yolculuğun süresi, tercih edilen teminat alternatifleri, kişilerin ödemeleri gereken tutarı direkt olarak etkiliyor.

Yaş Kriteri

Seyahat Sigortası ücretleri üzerinde en belirleyici olan etkenler arasında yaş kriteriyer alıyor. 65 yaş ve altı olan kişiler daha az, 65 yaş ve üzeri olan kişiler daha yüksek tutarlarda ücret ödüyor. Sigorta fiyatları her ne kadar belirli kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösterse de genel olarak kişilerin ulaşabileceği rakamlar arasında belirleniyor. Kısa süreli poliçe olmasından ötürü prim tutarları ise, her yıl aynı düzeyde tutuluyor.

Yorum Yazmak İstermisiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.