Biliyorsunuz ki içinde bulunduğumuz dönem insanlık tarihinde teknolojik ve sanal hayatın en yoğun yaşandığı dönem.

Tüm kripto paralarda bu dönemin bir ürünü ve aynı zamanda bir parçası. Fakat Reddcoin, kripto paraların getirdiği teknoloji ve ileri görüşü bir adım daha ileri taşıyabilecek olan bir altcoin.

2014 yılında işleme açılan Reddcoin, kullanıcılarına Twitter, Facebook, Snapchat ve Twitch gibi popüler sosyal medya mecralarında ödeme yapma imkanı tanıyor ve aslında tamda bu yüzden sanal para teknolojisini bir adım ileriye taşıyor. Sosyal medyanın işlev ve gücünü görmezen gelmenin mümkün olmadığı bugünlerde, Reddcoin sağladığı yenilikçi bakış açısı ile her geçen gün dikkatleri biraz daha üstüne çekiyor. Peki bu yenilikçi coin nasıl çalışıyor ve sağladığı ayrıcalıklar neler?

Reddcoin, Proof of Work ve Proof of Stake sistemlerinin birleştirilmesinden oluşan PoSV sistemini kullanarak çalışıyor.

Reddcoin PoSV sistemi ile kullanıcılarına, kişi ve şirket fark etmeksizin ödüllendirmeler yapıyor. Ayrıca Reddcoin PoSV sistemini kullanarak coin sayısı arttıkça coin basım hızının azalmasını sağlıyor. Reddcoin’in bu özelliği ile enflasyon sorununun önüne geçilebileceği düşünülüyor, o yüzden ona ayrıcalık katan özelliklerin başında bu dengeli sistemi geliyor.

Reddcoin’in kattığı bir diğer ayrıcalık ise diğer kripto paraların çoğunda olduğu gibi yüksek güçlü işlemcilere ihtiyaç duyulmadan, herkes tarafından basılabiliyor olmasıdır. Bu da, her kullanıcı için görece adil ulaşılabilirlik ve adil güç dağılımı gibi özellikleri barındıran bir platformun oluşması demek oluyor. Ve günün sonunda, belki de tüm bu özelliklerden en önemlisi olarak yüksek elektrik kullanımının önüne geçiliyor.

Advertisement

Son olarak sosyal ağlar üzerinden yaptığı ödemeler ve yatırımlar ile Reddcoin bu sosyal ağların kullanıcıları için de oldukça teşvik edici bir platform olarak, gelecekte en çok konuşulan ve kullanılan coinlerden biri olacak gibi gözüküyor. Sizlerde bu coine sahip olmak istiyorsanız birçok kripto para borsasından satın alabilirsiniz ve tüm Reddcoin sahipleri gibi sosyal medyada yaptığınız paylaşımlar karşılığında bağış ve ücretlendirilmeye hak kazanabilirsiniz.


Leave A Reply