Ravencoin Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

0

Bitcoin’in açık kaynaklı bir hard forkundan geliştirilen Ravencoin, fiziksel varlıkları kişiler arasında verimli bir biçimde aktarır. Bitcoin ve ERC20 aktarım protokollerinden ayrı bir alternatif olarak tasarlanmıştır.

Ravencoin Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

RVN yani Ravencoin, maksimum arzı yaklaşık 21 milyar olarak biliniyor.

Dijital Cüzdanı

Ravencoin için lazım olan cüzdanı; Windows, Linux, İOS, Android ve Mac işletim sistemleri için kendi resmi web sayfasından kolayca indirebilirsiniz.

Projenin Arkasındakiler

Projenin white paper’ı Blockchain danışmanı olan Bruce Fenton ve Salt Lake City merkezli olan Tron Black imzası taşıyor. Bill ve Melinda Gates Vakfı’na danışmanlık yapmış olan Bruce Fenton, ayrıca Dubai Bitcoin Konferansı’nı kurmuştur. Tron Black ise Medici Ventures için temel yazılım geliştiricisi görevini yaptı. Bunların dışında, white paperda 430’u aşkın isimsix Bitcoin geliştiricisi bulunuyor.

Advertisement

Ne Tür Şeyler Taşınabilir?

Geliştiriciler, projenin white paperında çok fazla kullanım alanına yer vermelerine rağmen bunların bir çoğu şu anda sadece basit bir önerinin ötesine geçememekte. Bunun dışında; Ravencoin ile altın, gümüş tarzında fiziksel değer depoları, fiat ve oyun içi para birimleri, gayrimenkul ya da spor etkinlikleri için e-bilet tarzında fiziksel varlıklar taşınabilir, gönderilebilir.

Taşınan ya da gönderilen her bir varlık, platform kullanıcısının yaratmış olduğu maddi bir değeri bulunmayan tokenler ile temsil edilir.

Güvenilirlik

Güven, projenin en önemli hedefleri arasında yer almaktadır. Bildiğiniz gibi, blockchain de bitcoin ile benzer bir şekilde çalıştığı için bitcoin ne kadar güvenli ise Ravencoin da bir o kadar güvenli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ayrıca Ravencoin, güvenli olduğu gibi aymı zamanda da gizlidir. Platform, bir token sahibinin adresi ile gerçek kimliği arasında yaptığı ayrım ile token sahibinin gerçek kimliğinin bilinmesini önler.

Üstelik; geliştiriciler, sistemin güvenliğini ve gizliliğini sürdürmek için yeni çıkacak tüm teknolojileri platforma uyarlayacaklarını belirttiler.

Piyasa Değeri

Şu anda bir adet RVN coini 0.136 TL’dir. Piyasa değeri ise yaklaşık olarak 706.011.100 TL’dir


Leave A Reply