QNB Finansbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları – 2018

0

Araç satın alımları her geçen yıl artış gösteriyor. Ülkemizde yerli araç üretimi olmamasına rağmen birçok kişi yüksek ücretleri vermeyi kabul ederek araç sahibi oluyor. Bu aşamada araç fiyatlarının artması kişilerin kendi imkânları ile birlikte araçları nakit ödeme ile almasını zorlaştırıyor.

Bu durum hem 0 araç alımlarında hem de ikinci el araç alımlarında geçerli oluyor. Bu sebeple de kişiler kredi başvuruları yaparak bankalardan aldıkları krediler ile ödemeleri gerçekleştiriyor ve sonrasında taksitli olarak bankalara bu kredileri geri ödüyorlar.

Özel olarak bu krediler araç kredisi adı altında sunuluyor. Tüm bankalar taşıt kredisi imkânı sunarken en iyi faiz oranlarını veren bankalar bu aşamada ilk tercih oluyor. QNB Finansbank son dönemde birçok kişinin taşıt kredisinde ilk tercihi oluyor. Banka tarafından kullanıcılara %1,19 oranında bir faiz oranı belirleniyor. Bu faiz oranının birçok kişi için oldukça iyi bir seviyede olduğu söylenirken 48 aya kadar vade yaparak bu faiz oranını kullanabiliyorlar.

Finansbank Taşıt Kredisi Ücretin Ne Kadarını Karşılıyor?

Bankadan kredi çekecek olan kişiler araçların ücretinin tamamını bu bankadan alamıyorlar. Bu sebeple de ilk olarak kişilerin ne kadarlık bir kredi çekebileceklerini belirtmeleri gerekiyor. 0 araç alımlarında ve ikinci el araç alımlarında aracın değerinin ilk 50.000 TL’si için %70 kredi verilirken 50.000 TL’den sonrası için %50 kredi veriliyor. Bu doğrultuda 100.000 TL değerinde ki bir araç için kişiler 60.000 TL kredi çekebiliyorlar.

Maksimum Kaç Ay Vade Yapılıyor?

Kullanıcılar taşıt kredisini en fazla 48 ay vade ile alabilirken bu vadeleri 10 seneye bölme şansları da oluyor. Vade sayısı artmadan yapılan bu bölme işleminde faiz oranları ciddi biçimde artış gösterdiğinden birçok kişi bu seçeneği değerlendirmiyor


Yorum Yazmak İstermisiniz?