Pundi X (NPXS) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

0

Herhangi bir mağazadan sevdiğiniz bir ürünü Bitcoin ya da Ethereum ile satın alabildiğinizi düşünün. Pundi X sayesinde günlük hayatınızda yaptığınız bütün alışverişlerinizi kripto para ile yapabilirsiniz.

Pundi X (NPXS) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

İşletmeler için blockchain tabanlı pos cihazı geliştiren bir girişim olan Pundi X, 3 yıl içerisinde toplamda 100 bin ila 700 bin arası pos makinası dağıtmayı planlıyor.

Nasıl Çalışır?

Blockchain tabanlı pos cihazı; Bitcoin, Qtum, Ethereum, Stellar, NEM ve Pundi X’i destekliyor. Elbette; geliştirici ekip, pos cihazının desteklediği kripto para miktarını arttırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Bahsi geçen pos cihazına sahip olan işletmelerin müşterileri diler telefonlarında bulunan Pundi X uygulamasından dilerlerse de Pundi X kartları ile ödemelerini yapabilecekler. Ayrıca; kartlar, NFC teknolojisine sahip olacak ve temassız ödeme de yapılabilecek. Üstelik; müşteriler, blockchain tabanlı pos cihazı bulunan işletmelerden kripto para alabilecek.

Advertisement

Pundi X pos cihazı; WeChat Pay, E2Pay, Pundi-Pundi, AliPay ve Go-Pay tarzı popüler olan ödeme platformlarını da destekliyor. Tabii; Pundi X Labs, Pundi X pos cihazlarının kullanımına teşvik etmek amacıyla birçok kampanya da düzenlemiş. Kısacası; Pundi X, kripto para birimlerini dünya çapında benimsenmesini sağlamak için oldukça büyük bir rol üstlenmiş durumda.

Pundi X’in CEO’su olan Zac Cheah’ın yaptığı açıklamaya göre, şu ana kadar 25 bin tane blockchain tabanlı pos cihazı siparişi alınmış. Endonezya’da kullanılmaya başlanan blockchain tabanlı pos cihazlarının dağıtımı; Birleşik Krallık, Belçika, Almanya, Japonya, Yunanistan, Güney Kıbrıs, Güney Kore, Singapur, Fransa, Hollanda ve Lüksemburg’un da içinde bulunduğu 31 ülkeye de yapılacak.

Nereden Alınır?

NPXS kısaltmasıyla temsil edilen Pundi X, herhangi bir kripto para borsasından temin edilebilir.


Leave A Reply