Blockchain ve büyük veri işleme teknolojilerinden yararlanan Populous World , işletmeler için özel olarak geliştirilmiş bir kripto para platformudur.

En önemlisi de fatura ve yatırım finans işleri için tasarlanan ethereum tabanlı ilk ve tek platformdur.

Populous, akıllı sözleşmelerin yanı sıra blockchain teknolojisi sayesinde dünyanın dört bir yanından fatura ticaretinde XBRL verilerine sabitlenmiş tokenleri de kullanıyor. Ayrıca bu tokenleri yatırımcılar ve fatura satıcıları için güvenli bir ortam oluşturmak için de kullanıyor.

Nasıl Çalışır?

Populous World platformunun çalışma şeklini birkaç başlık halinde sizlere sunacağız.

1. Güvenlik

Platformun üzerinde gerçekleşen her işlem oldukça şeffaf bir şekilde gerçekleşir. Bunun dışında blockchain teknolojisi ile oluşturulan merkezsiz veri tabanı da elle yapılan hataları ortadan kaldırarak dolandırıcı kişilere karşı eşine az rastlanır bir güvenlik sağlar.

Advertisement
2. Faturalama Hizmeti

Bölgeselleşmiş ve kabına sığmayan bir sektör olan faturalama, Populous platformu sayesinde globalleşiyor. Bunu Populous, P2P (eşten eşe) faturalama hizmeti vererek gerçekleştiriyor.

3. Küresel P2P Platform

Yatırımcılar, dünyanın neresinde olursa olsun bir fatura satıcısının satışa çıkardığı herhangi bir faturaya yatırım yapabiliyor. Ayrıca; yatırımcılar, bu yatırımı hiçbir aracı ya da finansal kurumun yardımı olmadan, doğrudan yapabiliyor.

4. Kazan-Kazan Formülü

Populous platformu sayesinde yatırımcılar üçüncü şahıslara gerek olmadan anında fonlama yapabilirler. Populous platformunun altyapısında yer alan akıllı sözleşmeler; ödemeleri, fonlamaları ve diğer işlemleri otomatik olarak tamamlar.

5. Populous (XBRL) Platformu (PXP)

Platform, veri depolama uzmanları tarafından geliştirilmiştir. PXP, veri setlerine ve analiz araçlarına erişmeyi kolaylaştırır. Aynı zamanda bunu en düşük maliyetle gerçekleştirir. Bütün işletmeler kendilerini geliştirmek için gerekli olan araçlara PXP platformundan kolayca ulaşabilir.

6. Dünya’nın Her Yerinden Verilere Erişim

Platformda sunulan iş raporlarının veri setleri 50’yi aşkın ülkeden toplanır.

7. Analiz Araçları

Platformda; kullanıcılar, etkileşimli canlı tablolar oluşturarak birbirinden farklı kaynaklardan gelen bilgileri görselleştirebilir. Aynı zamanda; referansları belirebilir, trendleri tanımlayabilir ve birbirinden farklı yeni bakış açıları üretebilir.

8. Platform Marketi

Platformun kullanıcıları vakitlerini veri analizleri ve bunların kontrolleri ile harcamıyor. Populous platformunda araştırmacı bir ekip veri analizini ve kontrolünü titizlikle yapıyor. Kullanıcılara ise sadece platformda işlem yapmaktan başka bir şey kalmıyor.


Leave A Reply