Popüler Altcoin Borsaları Hangileridir? Güvenilir midir?

0

Önce bitcoin ile adını duyuran kripto paralar daha sonra ethereum, ripple, litecoin derken bir çok altcoin oluştu.

Altcoinlerin artması ile birlikte altcoin alım – satımı yapılabilen yerlerde artmaya başladı. Bitcoin borsalarının bir çoğu altcoinlerin bazılarında da işlem yapmaya başladı. Şuan en bilinen altcoin borsalarından bazılarını şu şekilde listeleyebiliriz.

Yerli kripto para borsaları Icrypex, BTCTurk, Bitci, Paribu gibi bir çok %100 yerli kripto para borsalarından rahatlıkla alınıp satılabilir. Yabancı kripto para borsalarında oynamak isteyenler için ise aşağıdaki seçenekler mevcuttur.

Kripto Paralar

Kaynak : pixabay.com

Binance

En çok kullanılan ve neredeyse tüm altcoinlerle işlem yapılabilen bitcoin ve altcoin borsası Binance’dir. Zaman zaman yaşadığı hack girişimleri sorun yaratsa da piyasada bilinen ve en çok tercih edilen kripto para borsası olan Binance’de günlük para çekim limiti de diğer kripto para borsalarına göre daha fazladır.

Bittrex

Binanceden sonra belki de en çok kullanılan kripto para borsasıdır diyebiliriz bittrex için. Binanceye benzer şekilde bir çok altcoin işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bittrex alım satım yaptığınızda ve Tr hesaplarınıza transfer yaptığınızda cüzi miktarlarda komisyon ücreti kesmektedir.

Advertisement

Liqui

Özellikle yeni çıkmış icoları takip etmek, yeni çıkan icolarda işlem yapmak için en kapsamlı borsalardan br tanesidir Liqui. Binance kadar veya Bittrex kadar kullanıcı sayısı ve işlem hacmi yüksek değidlir ancak dediğimiz gibi icolarda işlem yapmak isteyenler için bulunmaz bir fırsattır.

Poloniex

100 civarı kripto parada işlem yapma fırsatı sunan ve yine işlem hacmi yüksek olan kripto para borsalarından bir tanesi de Poloniex’dir. Zaman zaman müşterilerin sıkça şikayet ettiği bir site olan Poloniex’de yatırım yapmadan önce şikayetleri okumanızda fayda olacaktır.

Cex.io

Türkiye’den oldukça sık ziyaret edilen bu kripto para borsasınında son zamanlarda işlem hacmi giderek artmaktadır. Özellikle ülkemizden kredi kartı ile coin alabilme şansı sunması ile ünlenmiş olan cex.io hakkında da çeşitli şikayetler olsa da genel anlamda güvenilir bir kurum olduğu söylenebilir. Ancak son zamanlarda bazı bankalar bu siteyi bahis sitesi olarak fişlediklerinden Tr’den erişim sorunu yaşanabilmektedir.


Leave A Reply