Peercoin (PPC) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

0

Peercoin, 2012 yılında Scott Nadali ve Sunny King tarafından geliştirilmiş bir altcoin projesidir. Peercoin temel Bitcoin teknolojisine dayanır bu yüzden Bitcoin ağında çalışan tüm uygulamalar Peercoin için de kullanılabilirdir.

Peercoin (PPC) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

Aynı zamanda SHA256 adı verilen Bitcoin ile aynı madencilik algoritmasını kullanır. Peercoin, ağın güvenliği sağlamak için ise, Proof of Stake algoritmasını kullanır.

Peercoin’in işleyiş ve avantajlarından bahsedecek olursak; Peercoin ana zincirini, birbirinden farklı tüm bloklarda bulunan her bir işlem için harcama yapan maddi yaş verilerine dayanarak belirler. Proof of Stake sistemi sayesinde Peercoin, %51’lik potansiyel bir saldırıya karşı dayanıklıdır. Son zamanların en sıkıntılı konularından biri olan ‘güvenlik’ konusunda sağladığı bu koruma, Peercoini diğer koinlere oranla oldukça avantajlı kılar.

Peercoin’de blok zincir üzerinde özel kodları ararken bütün blok zinciri analiz etmek için enerji gerektiren nodeların kullanımından kaçınır. Dolayısıyla Peercoin’in en önemli özelliklerinden biri oluşur. Bu özellik ise, elektrik ihtiyacının çok az olması ve buna bağlı olarak uzun vadede sürdürülebilir olmasıdır. Ayrıca Peercoin’in işlem maliyetleri diğer kripto para birimlerine oranla daha düşüktür.

Advertisement

Ve Peercoin sınırsız token sunan ilk kripto para birimidir. Token miktarı sınırlandırılmadığı için toplam sayısı bilinmemektedir. Proof of Stake kullanıcıları özel donanıma gerek kalmadan sadece cüzdanlarında tuttukları Peercoin sayısına göre yeni Peercoinler kazabilirler.

Peki, Peercoin Nasıl alınır?

Peercoin’i dört farklı yoldan alabilmek mümkündür. İlki, altcoin alım satımı yapılan yurt dışı borsalarından, ikincisi diğer kripto birimleri ile takas yaparak, üçüncüsü ise madencilik yaparak, son olarak da doğrudan üretici kişiler alınabilir.

Son olarak, Peercoin’i en güvenli şekilde depolamak için platformun web sitesinden yükleyebileceğiniz Peercoin cüzdanını kullanabilirsiniz. M-cüzdan Windows, Linux ve Android için kullanıma uygundur.


Leave A Reply