OmiseGo (OMG) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

0

OmiseGo, Tayland merkezli lider bir çevrimiçi ödeme hizmetleri şirketi olan Ommise’nin Blockchain tabanlı bir alt kuruluşudur. OmiseGo’nun gelişimi geçirdiği uzun bir yoldan sonra tamamlanmıştır.

OmiseGo (OMG) Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

İlk etapta 2015 yılında Ethereum topluluğunda yer almıştır ve devamında kurucu ekip proof of stake (PoS) araştırmalarını sürdürmüştür. Son olarak da 2017 yılında tamamlanmış ve piyasaya sürülmüştür. Bu uzun süreci başarı ile geçiren platform elbette yenilikçi bir uygulama ile kripto para dünyasında kendine önemli bir yer edinmiştir. Şimdi gelin, hep birlikte o yeri tanıyalım…

OmiseGo ekibi ölçeklendirilebilir ve global bir Blockchain parolasıyla çıktığı yolda, kripto ve fiat para birimleri işlemlerini en hızlı şekilde gerçekleştirmeyi hedeflemiş ve çalışmalarını bu hedef doğrultusunda geliştirmiştir. Dolayısıyla hız OmiseGo’nun vazgeçilmez unsuru olmuştur. OmiseGo hızın yanında ucuz ve güvenilir işlem sunmayı platformunda öncelikli hedeflerinden kabul etmiş Ethereum Plasma kullanarak da bu hedefte önemli bir yol katetmiştir. Ethereum Blockchain’indeki OmiseGo tokeni için 25 milyon doların üzerinde bir ICO gerçekleştirilmiştir ve OmiseGo projesi, Ethereum tabanlı finansal teknolojiyi kullanarak kullanıcı kişilerin kendi kendilerinin bankası olabilmesini sağlamıştır. Bu teknoloji platformda geleneksel dijital cüzdanların kullanımını da mümkün kılmıştır. Aynı zamanda OmiseGo hem itibari para birimleri hem de merkezi olmayan para birimlerine (Bitcoin, Ethereum,vb.) odaklamış bir platform olmuştur.

OmiseGo’nun piyasada 100 milyondan fazla tokeni bulunmaktadır.

Ancak arzı sınırlandırıldığı için token madenciliği ile daha fazla OMG tokeni çıkarılması mümkün değil ve gelecekte de mümkün olmayacaktır. Tüm bunlara ek olarak OMG tokeninin piyasadaki toplam değerinin yaklaşık 1 milyar doların üzerinde olduğu bilinmektedir.

Advertisement

OmiseGo, beyaz etiketli cüzdan programı geliştirme SDK ile dijital cüzdanlar için gerekli standart kuralları belirleyen biz dizi özelliği bünyesinde barındırır. OmiseGo bu standartlara kendi özelliklerini de ekleyerek tüm cüzdan geliştiricileri için uygulama geliştirme fırsatı sunmaktadır. Üstelik dijital cüzdanların oluşturulmasını kolaylaştırmayı da amaçlamaktadır. Bu sayede daha az geliştirici desteği olsa bile kullanıcılarına uygun cüzdan oluşturabilmeyi sağlamaktadır.

OmiseGO cüzdanları debit kartlar ile kredi kartlarını uyum içinde çalışabilmeyi ve ATM’lerden para çekmeyi ya da yatırmayı mümkün kılacak teknolojiyi sağlamaktadır. Böylece OmiseGo bir çeşit banka görevi görmekte ve bütün parasal işlemleri tek bir platform üzerinden yürütmeyi sağlamaktadır. Ayrıca, yatırılan bütün paraları OmiseGo Blockchain’i üzerinden anında token’lerle değiştirilebilme imkanı sunmaktadır.

Son olarak, OmiseGo ölçeklendirilebilir ağ mekanizması ile sahte girdilere karşı önlem alabilir ve işlemlerin ağ yükünü azaltır.

Hıza ve güvenliğe önem veren tüm yatırımcılar yurt dışı merkezli birçok borsadan, bu teknolojiye ulaşabilir. Tüm yatırımcılara ve okurlarımıza şimdiden bol şans dileriz…


Leave A Reply