Omisego Nedir? Nasıl Alınır? Özellikleri Nelerdir? Güvenilir mi?

0

Omisego, bitcoin veya ethereum kadar olmasa da tüm dünyada kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmeyi başarmış olan bir kripto para birimidir.

Omisego Nedir? Nasıl Alınır? Özellikleri Nelerdir? Güvenilir mi?

Kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmesinde ki nedenlerden bir tanesi de kısaltmasının OMG olmasından kaynaklandığı iddia edilmektedir. Bildiğiniz üzere İngilizce OMG ( Oh My God ) ın kısaltmasıdır ve günlük dilde en çok kullanılan terimlerdendir. Yine kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmesini sağlayan diğer bir etken ise Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin tarafından desteklenmesi gösterilebilir.

Omisego Nasıl Kuruldu ?

Omisego Platformu, Asya ülkesi Tayland’da yer alan Omise’nin kurucuları tarafından geliştirilmiştir. Jun Hasegawa ve Donnie Harinsut tarafından 2017 de geliştirilen Omisego ethereum tabanlı olarak hizmet vermekte olan bir coin. 2017 yılında geliştirilen Omisego insanları bankalardan kurtarmayı amaçladığını iddia ederek piyasaya sürüldü. Aslında bakıldığı zaman yeni çıkan bir çok ico projesi de aynı iddia ile piyasaya giriş yapıyorlar. Bunu gerçekleştirebilen ise henüz çıkmadı gibi dursa da bu konuda en büyük hamleyi bir çok banka ile anlaşan Ripple gerçekleştirdi diyebiliriz.

Omisego Özellikleri

Dijital cüzdanlarda kullanılabilen Omisego merkezi olmayan ethereum tabanlı çalışmakta olan bir para birimi. Merkezsiz bir para birimi olarak Omisego transferlerde üst seviyede güvenlik önlemleri sunmakta ayrıca uygun işlem ücretleri ile çok daha hızlı işlem yapabilme kolaylığı sunmaktadır.

Advertisement

Omg için en önemli detaylardan biri de sınırlandırılmış olmasıdır. Yani madencilik yapılarak daha fazla üretim yapılma şansı bulunmuyor. Gelecekte daha fazla oluşturulamayacağı içinde arz – talep oranında arz kaynaklı olarak bir dengesizlik oluşturmayacağı düşünülüyor.

Altcoinlerin birçoğu gibi Proof Of Stake kullanan kullanan başarılı olarak adlandırabileceğimiz bir ico olan Omisego sisteminin içerisinde özel bir mesajlaşma ağı da bulunmaktadır.

Omisego bugüne dek yapmış olduğu anlaşmalarla da dikkat çekmeyi başarmıştır. Yapmış olduğu anlaşmalardan dikkat çekici olanları ise McDonalds, AliBaba gösterilebilir. Omisego sistemi proje ayağında da bazı tanıdık isimlere rastlamak mümkündür. Vitalik Buterin ve Roger Wer bunlardan bazıları olarak gösterilebilir. Sistemin Tayland’da kurulmuş olması nedeniyle Asya ülkelerinde daha çok ön plandadır ancak tüm dünyada da bilinirliği bulunmaktadır.

Omg Fiyatı Ne Kadar ?

OMG fiyatı şuan ( 18.02.2019 ) tarihi itibari ile 1,33 dolardan işlem görmekte yani yaklaşık olarak 7 lira civarında fiyatlanmaktadır. Coin marketcap’de 31. Sırada yer alan OMG son dönemde sıralamalarda düşüş yaşayan kripto paralardan biri konumunda. Çünkü geçtiğimiz yıl Coinmarketcap’de 20. Sıralarda bulunuyordu, şuan ise 31 e kadar gerilemiş durumda. İşlem hacminde eskiye oranla bir düşüş var ancak bunda OMG’nin kendi dinamiğinden fazla kripto para piyasalarında oluşan belirsizliğin de etkisi büyük diye düşünülüyor.

Omisego Nasıl Alınır ?

Omisego almanın en kolay yolu kripto para borsaları.. Türkiye’de bulunan kripto para borsalarında yer almayan Omisego ayrıca son dönemde forex piyasalarında işleme açılan kripto para birimleri arasında da yer almamaktadır. Bu nedenle yabancı kripto para borsalarını kullanmak gerekmektedir. Bunun için de en basit, bilindik ve en güvenilir yöntem bir broker üzerinden de yatırım yapmak olabilir. Ben Highfx’in yatırım platformu üzerinden yapma imkanı edindim. Tavsiye ederim.


Leave A Reply