Nemcoin Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

0

Dünya’nın ilk akıllı varlık platformu olan NEM, asıl olarak yeni bir ekonomi hareketi oluşturmayı amaçlar. Bu anlamda birçok yeniliğe imza atmış olan NEM’in kendine ait, özel olarak geliştirilmiş bir Blockchain’i vardır.

Nemcoin Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

Ayrıca bu yenilik, onu diğer kripto paralardan da ayıran özelliği olmuştur. Bu yenilikçi varlık platformu 2015 yılının Mart ayında piyasaya sürülmüştür. İlk etapta başta bir fork düşüncesi olarak ortaya çıkmıştır fakat sonrasında Tech Bureau ile kurulan ortaklık ile birlikte kripto paralara dahil olma yoluna girmiştir. Bu süreçte NEM’in diğer kripto paralardan farklılaşmasında önemli olmuştur, denilebilir.

NEM,’in en önemli farklarından bir tanesi de diğer kripto para birimlerinin aksine enflasyon riski  barındırmamasıdır. Bunun nedeni de piyasaya büyük miktarlarda NEM coini sokulamayacak olmasıdır. Ayrıca NEM, Blockchain’ini ; NEM’in özelliklerini ve özel konsensüs mekanizmasını uygulayan, NEM tarafından desteklenen yazılımı çalıştıran nodelar oluşturur.

NEM açık kaynaklı bir platform olmasının yanı sıra merkezsizdir. NEM kullanıcıları blockchainlerini diledikleri şekilde tasarlayabilirler. Bunun dışında kullanıcılar, noter onayı ya da mülkiyet kaydı yönetimi yapabilirler. Ayrıca lojistik takibi, merkezsiz yetkilendirme ve ICO düzenleme de bu çok amaçlı platformda kullanıcıların rahat bir şekilde yapabilecekleri arasındadır. NEM kullanıcıları yüksek ücretler ödemeden dünya üzerinde herhangi bir yere canlı para transferi yapabilir.

Advertisement

NEM’in tüm cüzdanları oldukça güvenlidir ve yetkisiz erişim olanağı olmayan cüzdanlardır. NEM’in kullanıcıları için şifreli, şifrelenmemiş ve Hex olmak üzere üç farklı mesajlaşma türü mevcuttur.

Ayrıca NEM çevrimdışı işlem yapabilme olanağı sağlar. Önceden verilmiş olan emirler, NEM teknolojisi ile online olmaya gerek kalmadan yerine getirilebilir. Fakat, NEM’in güncel olarak üretilen bir kripto para olmaması onun madenciliğinin yapılamamasına sebep olur. NEM kullanıcıları madencilik yerine harvesting yani hasat yaparlar. Hasat işlemi için herhangi bir program gerekmez. Bu anlamda madenciliğe kıyasla hasat işlemi daha avantajlıdır. Ayrıca hasat yaparken madencilikte harcanılan kadar enerji harcanmaması da oldukça büyük bir avantaj sağlar. Hasat yapmanın tek kuralı olan 10.000 XEM (NEM coin)’i edinen her yatırımcı oldukça rahat ve avantajlı olan hasat işlemini gerçekleştirebilir.


Leave A Reply